Fenerbahçe’nin İsim Hakları Socar’a Satılıyor

Fenerbahçe kulübünün tüm borçların kapatılması şartıyla isim haklarını Socar'a satacağı konuşuluyor. 15 senelik isim hakkı için 450 milyon euro gündemde...

Fenerbahçe Spor Kulübü yeni bir iddia ile çalkalanıyor. Fenerbahçe’nin isim haklarının satışı gündeme geldi.

Azerbaycan kökenli bir devlet petrol şirketi olan SOCAR’ın Fenerbahçe’nin isim haklarını satın alacağı konuşuluyor. İddialar gündeme bomba gibi düşerken, konuyla ilgili olarak henüz hiçbir resmi açıklama yapılmadı.

Henüz masada olduğu ve tartışılmaya devam ettiği belirtilen anlaşmanın bazı detayları ise medyaya sızdı. Bu kapsamda eğer SOCAR ile Fenerbahçe arasında bir anlaşma sağlanırsa Fenerbahçe’nin ismi ya Fenerbahçe SOCAR ya da SC Fenerbahçe olacak.

İsim hakkının 15 yıllığına verileceği ve karşılığında 450 milyon euro alınacağı da bir başka iddia… Öte yandan Fenerbahçe ile masaya oturmak isteyen bir başka firmanın da Redbull olduğu ileri sürülüyor. Eğer Fenerbahçe isim hakkını satmak karşılığında anlaşma yaparsa, kulübün bütün borçları kapatılmış olacak.

SOCAR’IN REKLAM FİLMİ GÜNDEME OTURMUŞTU

SOCAR Türkiye daha önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bir reklam filmi yayınlamış ve gündeme oturmuştu. Reklam filminde Türkiye ile Azerbaycan arasındaki tarihi ilişki vurgulanmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı