adplus-dvertising

Fenerbahçe’den TFF Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi’ye eleştiri

Fenerbahçe Spor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına adaylığını açıklayan Mehmet Büyükekşi’nin sözlerine yönelik eleştiride bulunarak açıklama yayımladı.
Takip et
Fenerbahçe’den TFF Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi’ye eleştiri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fenerbahçe resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“TFF Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi’nin, başkan seçilmiş gibi bir eda ile yaptığı basın açıklamasına istinaden; Öncelikle net ve sarih bir biçimde bilinmesini isteriz ki kulübümüzün Türk Futbolunda hain FETÖ mevcudiyetine karşı göstermiş olduğu hassasiyet bütün ülkemizin malumudur. Zira, kulübümüz, 3 Temmuz 2011’de hain FETÖ’nün saldırısına uğramış, hem sportif hem de mali açından telafisi mümkün olmayan zararlara uğramıştır. Bu örgütün bütün şiddetli saldırılarına karşın verdiği asil mücadele ile Kulübümüz hem tarihe geçmiş hem de devletimizin takdirlerine layık olmuştur.

Fenerbahçe’den TFF Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi’ye eleştiri

Hal bu şekilde iken bizim problemimiz kişilerle değil, tamamen ilkesel bazda ve geçmişte yaşananlardan edindiğimiz tecrübelerden kaynaklanmaktadır. Bu bağlamda Türk futbolunda adil rekabet ismine risk teşkil edebilecek mevzularda geçmişte olduğu gibi bugün de sessiz kalmamız beklenmemelidir.

Bu inanç ve anlayışla şu soruları kamuoyunun dikkatine getirmek isteriz:

1- Kamunun herhangi bir pozisyonuna görev ataması yapılırken alakalı kişi ve aile üyeleri dahil olmak üzere son derece ayrıntılı bir geçmiş taraması yapılmaktadır. Söz konusu Türk futbolu olduğunda bu yönde bir hassasiyetin gösterilmemesi makul müdür?

Fenerbahçe’den TFF Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi’ye eleştiri

2- FETÖ’den yargılanma süreci devam eden bir şahsın yakın bir aile ferdinin TFF Başkanı olmasının yaratacağı soru işaretleri, göz ardı edilebilecek bir unsur mudur?

3- Hal böyleyken TFF Başkanlığı görevine seçilmeniz halinde bu hususun suistimal edilerek size karşı kullanılması vaziyetinde adil, şeffaf ve her kulübe eşit mesafede durma prensiplerini uygulamanız risk altında olmayacak mıdır?

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak tamamen güven erozyonu meydana gelmiş olan futbol ikliminde adil rekabet koşullarını olumsuz etkileyecek en ufak bir münakaşalı ortama tahammülümüzün olmadığını vurgulamak isteriz. Son olarak bugünkü açıklamasının bir bölümünde ‘TFF’ye baskı kurmak, kulüp stratejinizin bir parçası olabilir’ diyen Mehmet Büyükekşi’ye;

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türk futbolu ve TFF odağındaki yaklaşımımızın; “hiçbir koşul altında kimseye ve hiçbir kulübe ayrıcalık gösterilmemesi, her kulübe eşit mesafede durulması” olduğunu, kısa bir medya taraması ile görebileceğini vurgulamak isteriz. Eğer bu açıklamamıza cevap verilecek ise bun

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.