adplus-dvertising

Fenerbahçe’den tezahürat açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu rövanş maçında dün evinde oynadığı Dinamo Kiev müsabakasında taraftarların yaptığı tezahüratlarla alakalı bir açıklama yayımladı.
Takip et
Fenerbahçe’den tezahürat açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fenerbahçe, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu rövanş maçında dü sahasında karşı karşıya geldiği Dinamo Kiev’e 2-1 mağlup olarak Devler Ligi’ne veda etti. Sarı-lacivertliler, Dinamo Kiev’in attığı ilk golün sonrasında taraftarlar tarafından yapılan tezahüratla alakalı açıklama yayımladı.

Fenerbahçe, konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda sahamızda oynanan Dynamo Kyiv maçında, rakip takımın golünden sonra tribünlerin bir bölümünden duyulan; kulübümüzü temsil etmeyen, kulübümüzün kurumsal duruşunu hiçbir biçimde yansıtmayan bir söyleme karşı bu açıklamayı yapıyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak etki alanımızla her daim hem ülkemizde hem de dünyada toplumsal ve insani konularda farkındalık yaratmaya özen gösteriyor; bunu bir sorumluluk olarak görüyoruz. Kulübümüz savaş sürecinin başlangıcı olan 24 Şubat 2022 tarihinde bu sürece dair tepki veren ilk kulüp olmuştur. Bütün resmi mecralarımız aracılığı ile dile getirdiğimiz mesajımızı bir defa daha vurgulamak istiyoruz: Savaş; yüreklilik değil, korkaklıktır! #SavaşaHayır

Öte Yandan bu hassasiyetimizin en büyük örneklerinden bir diğeri de; Ukrayna’da barışa dikkat çekmek ve maddi-manevi katkı temin etmek maksadıyla ‘Barış İçin Futbol’ diye Shakhtar Donetsk ile Nisan ayında sahamızda oynadığımız dostluk maçı ve Shaktar Donetsk takımını her konuda yanlarında olarak günler boyunca ülkemizde ağırlamamızdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu konudaki duruşumuz ve sürecin ilk gününden itibaren tavrımız bütün kamuoyunun malumudur.

Dünkü maçın 58. dakikasında rakip takımın bazı oyuncularının, özellikle geçmişte ülkemizde bir takımda forma giyen yedek kalecilerinin gol sonrası sergilemiş olduğu abartılı hareketler, tribünlerin bir bölümünün galeyana gelmesine ve 120 dakika süren maç içerisinde yalnızca 20 saniye süren bir reaksiyona sebebiyet vermiştir.

Nedeni her ne olursa olsun tribünlerimizin bir bölümünden yükselen reaksiyonu Fenerbahçe Spor Kulübü olarak asla kabul etmiyoruz.

Kulübümüzün duruşunu ve değerlerini kesinlikle temsil etmeyen bu söylemin, bütün taraftarımıza mal edilmesi ve kulübümüze sorumluluk atfedilmesi de adil ve hakkaniyetli bir yaklaşım değildir.

Geldiğimiz noktada; bu konu üstünden hem ülkemizin hem de kulübümüzün töhmet altında bırakılmasını, yanlış anlaşılmaya sebep olacak biçimde gündem yapılmaya çalışılmasını ve konunun siyasetle ilişkilendirilmesini kınıyoruz.

Bu gündem vesilesiyle Fenerbahçe Spor Kulübü olarak spor ve siyasetin birbirinden her zaman ayrı tutulması gerektiği noktasındaki duruşumuzu bir defa daha bütün kamuoyuna hatırlatıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.