adplus-dvertising

Fenerbahçe’den 115. yıl kutlaması

Fenerbahçe Spor Kulübü, kuruluşunun 115. senesini kutluyor. Kulübe hizmet eden sporcular, antrenörler ve Kulüp Başkanı Ali Koç, 115. sene kapsamında Fenerbahçe ile alakalı duygu ve düşüncelerini paylaştı.
Takip et
Fenerbahçe’den 115. yıl kutlaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Resmi kuruluş senesi 1907 olan ve Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 Mayıs 1918 tarihindeki kulübü ziyareti nedeniyle, Fenerbahçe her sene 3 Mayıs’ta kuruluşunu kutluyor. Sarı-lacivertliler de bu çerçevede 115. senesi için paylaşımda bulunarak ‘1907’de filiz veren fidan, bugün 115 yaşında koca bir çınar’ ifadelerine yer verildi. ‘Efsane 115 yaşında’ başlığı ile yapılan açıklamada, “Kuvvetini topraklarına sıkı sıkıya bağlı olan köklerinden alan, ait olduğu vatanının gençlerine yarar temin etmeyi kuruluş maksadı kabul eden, ülkesi için gerektiğinde benliğini siper eden bir duruştur Fenerbahçe!

Cumhuriyeti ve Atatürk ilkelerini özümsemiş, var olduğu her alanda, yarıştığı her kulvarda, zeki, çevik ve ahlaklı sporcularıyla, kırmızı-beyaz bayrağını her zaman yorulmadan gururla dalgalandırmış, Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür Fenerbahçe!

Bu büyük kulüp için Atasının izinde yürüdüğü her gün ‘ilelebet’ diyebilmek, 115 sene boyunca nesillere ilham olan sporcular yetiştirmek, Türk gençlerinin her daim elinden tutmak, en büyük gurur olmuştur! İşte bunun için her zaman en kıymetli kimliktir, Fenerbahçe ve Fenerbahçelilik! Cumhuriyet’le iç içe geçmiş değerleri, şanlı tarihi, şerefli mücadelesi, kimseye boyun eğmeyen faziletli duruşuyla kupalardan, madalyalardan, şampiyonluklardan öte bir ruhtur Fenerbahçe!

1907’de filiz veren fidan, bugün 115 yaşında koca bir çınar!

Gölgesinde gurur, köklerinde onur, dallarında yarınların sonsuz umudunu taşıyor. Dün olduğu gibi bugün, yarın ve istisnasız her gün milyonlarca taraftarı için “İyi ki, İyi ki Fenerbahçe” Efsane 115 yaşında! Yaşa Fenerbahçe!” İfadelerine yer verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.