Fenerbahçe’de 10 numara formasını Mesut Özil giyecek!

Yeni sezonda şampiyonluk için kolları sıvayan Fenerbahçe, Mesut Özil’e takımın liderliğini verecek.
Takip et
Fenerbahçe’de 10 numara formasını Mesut Özil giyecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Spor Arena / Süleyman ARAT – Fenerbahçe’de yeni sezon planlamaları bir bir masaya yatırılmaya başlanırken Mesut Özil’i motive etmek için de kollar sıvandı.

2021-22 sezonunda takımın lideri olması hedeflenen Mesut Özil’e, geçen sene Samatta’nın giydiği 10 numaralı forma ile kaptanlık pazubandı ve takım liderliği verilecek.

Antrenman ve maç eksikliği yüzünden geçtiğimiz sezon istediği performansa ulaşamayan dünya yıldızı Mesut Özil’i yeni sezonun en büyük transferi olarak gören Fenerbahçe yönetimi, tecrübeli oyuncuyu tekrardan dünya vitrinine çıkartmak için kolları sıvıyor.

Arsenal’de futbolsuz geçen koca bir sezonun sonrasında geldiği Fenerbahçe’de kendini toparlaması için yeterli zamanı bulamayan Mesut Özil yaşadığı ağır sakatlık sonrası yalnızca 10 maçta forma giyebilmiş ve 1 asistte kalmıştı.

İLK KAMPI İLK SEZONU

Mesut Özil’in futboldan çok uzun süre ayrı bırakıldığını, eski formunu yakalamasının zaman alacağını söyleyen Fenerbahçe teknik heyetinden mühim bir isim, “Bir futbolcu iki hafta dahi antrenman yapmasa bunun geri dönüşü için en az bir ay gerekiyor. Mesut bir sene maç yapmamış bir isim. Bu yüzden onun Fenerbahçe’de gerçek anlamdaki ilk sezonu 2021-22 sezonu olacaktır” şeklinde konuştu.

Topuk Yaylası kampında yapılacak yükleme ve kondisyon çalışmalarından sonra sezona başlayacak Mesut Özil’in Fenerbahçe’nin yeni transferi olacağını söyleyen teknik yetkili “Bir sakatlık yaşamazsa Mesut tek başına hem Fenerbahçe’yi sırtlar hem de Süper Lig’in marka değerini arttıran isim olur” şeklinde konuştu.

Arsenal’de 182 maçta 36 gol, 61 asiste ulaşan, Almanya formasıyla Dünya Kupası kaldıran Mesut Özil’in de yeni sezonu tekrardan çıkış sezonu olarak gördüğü öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.