Fenerbahçe Başkanı Ali Koç PFDK’ya Sevk Edildi!

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’nin başkanlığını yapan Ali Koç, dün yaptığı açıklamalar’dan dolayı PFDK’ya sevk edildi.

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’nin başkanlığını yapan Ali Koç, dün yaptığı açıklamalar’dan dolayı PFDK’ya sevk edildi. Ali Koç, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında, “Dünya neler konuşuyor. Yeni formatlar konuşuluyor. Hepimizi derinden etkileyecek yeni düzenler konuşuluyor, ülkemizde neler konuşuluyor. Yok efendim 19.05’te tweet atılmış. Bununla ilgili bir şey konuşulacaksa, nasıl olur da bir insanın sicili bu kadar bozuk oluyor. Hem futbol hayatında hem de antrenörlük hayatında nasıl oluyor da bu kadar çok ceza alabiliyor. Niye başka hocalar bu kadar ceza almıyor. Bunların konuşulması gerekirken 19.05 üzerinde kilitlenip duruyorlar. Biz spor kulüpleri olarak sahada rekabet ediyoruz. Bunun dışındaki diğer günlerde ortak çalıştığımızı, ortak olduğumuzu unutmayıp yeni sponsorluklara imza atmak, marka değerini nasıl artırabileceğimizi düşünmek, yayın ihalesinde ligi nasıl iyi hale getirebiliriz diye düşünmeliyiz. Bizimle ilgili imada bulunulan çok açıklama oluyor ama biz cevap vermiyoruz” demişti. Bu açıklamanın ardından Ali Koç’a Mustafa Cengiz ve Fatih Terim cevap vermişlerdi.

ALİ KOÇ’UN PFDK’YA SEVK KARARI

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’nin başkanlığını yapan Ali Koç, dün yaptığı açıklamalar’dan dolayı PFDK’ya sevk edildi. İşte TFF’nin kararı ile ilgili açıklaması;

TFF’den  yapılan açıklama şu şekilde:”1- FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü Başkanı ALİ YILDIRIM KOÇ’un 18.09.2019 tarihinde medyaya yaptığı “sportmenliğe aykırı açıklamaları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.2- İSTİKBAL MOBİLYA KAYSERİSPOR Kulübü idarecisi MEHMET ÇAKMAK UYAR’ın 14.09.2019 tarihinde medyaya yaptığı “sportmenliğe aykırı açıklamaları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı