Fehmi Koru Ali Babacan’nın Partisini Değerlendirdi

Gazeteci-yazar Fehmi Koru Ali Babacan önderliğinde kurulacak yeni parti için değerlendirmelerde bulundu ve Babacan'ın partisinde yer alacak isimlerden birkaçını açıkladı.

Haber Türk’ten Kübra Par’ın sorularına cevap veren ve yeni kurulacak parti için açıklamalarda bulunan Fehmi Koru’nun en dikkat çeken açıklamasından biri de yeni partide yer alacak isimler oldu. Gazeteci-yazar Koru, Abdullah Gül, Beşir Atalay, Mehmet Şimşek ve Hasim Kılıç’ın oluşumun içinde olduğunu belirtti ve “Bu ay içerisinde kamuoyunun karşısına çıkacaklarını tahmin ediyorum.” ifadesini kullandı.


“ERDOĞAN KARŞITLIĞI YAPILIRSA ŞANSLARI YOK”

Yeni kurulacak oluşum ile ilgili dikkat çeken bir başka nokta ise Erdoğan ve AK Parti karşıtlığı konusu oldu. Koru değerlendirmesinde, “Tayyip Erdoğan ve AK Parti karşıtlığı yapılırsa şansları yok.” yorumunda bulundu.

100’ÜN ÜZERİNDE BİREBİR GÖRÜŞME

Açıklamalarına devam eden Koru, Babacan’ın projesini birçok kişiye anlattığını vurguladı ve, “Ali Babacan’a telkinler yapıldı, kendisi de temaslarında böyle oluşum ihtiyacını fark ettiği için ikna oldu. İkincisi nasıl parti? Bu yönde fikir alışverişinin yaşandığını zannediyorum. Babacan 100’ün üzerinde isimle birebir görüşmeler gerçekleştirdi. En uzak gördüğü kişilerden başlayarak onların görüşlerini alarak kendi kafasındaki projeyi izah etti. Bu görüşmeler sırasında karşılıklı teklifleşme, taahhütleşme sözkonusu değil. Şimdi kadronun belirlenmesi aşamasına gidiliyor.” ifadeleri kullanıldı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı