FEG coin nedir? Feg token ile ilgili bilmeniz gerekenler

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir ERC-20 token’ı olan, ayrıca Binance Smart Chain’de de bulunan FEG’in FegEx adında merkezi olmayan bir borsası var. Bu platformla ekip, Ethereum blok zinciri ve Binance Smart Chain üzerinde çalışan merkezi olmayan bir işlem ağı sunuyor. Peki, FEG coin nedir? FEG coin fiyatı ne kadar?
Takip et
FEG coin nedir? Feg token ile ilgili bilmeniz gerekenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

FEG coin nedir sorusu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Kripto para dünyasında son dönemde Dogecoin’le beraber başlayan ‘meme’ token furyası, Shiba Inu (SHIB) ve benzeri projelerle devam ederken şimdi de Fegtoken (FEG) ortaya çıktı. Dikkatleri üzerine çekmeyi başaran coin, FEG coin fiyatı başlığıyla da merak ediliyor. İnternet sitesinde yer alan açıklamaya göre Fegtoken, merkezi olmayan finansın yapılandırma şeklini yeniden tasarlıyor. Peki, FEG coin nedir? FEG coin fiyatı ne kadar?

FEG coin nedir?

FEG, dolaşımda maksimum 100 katrilyon arza sahip. ‘Deflasyonist’ bir token olduğu iddia edilen FEG’de her işlemde FEG sahiplerine yüzde 1 oranında ‘vergi’ dağıtılıyor, ayrıca ek yüzde 1 oranında FEG yakılıyor. Böylece FEG sahiplerine teşvik sağlanırken arzın da zamanla azalması sağlanıyor. Yakılacak token sayısında herhangi bir limit olmadığı belirtiliyor. Fegtoken, 2021 yılının Ocak ayında ortaya çıktı. Reflect Finance (RFI) projesinden çatallanarak oluşturulan FEG’in Ethereum’daki toplam arzının yüzde 57’si yakıldı. Bu oran Binance Smart Chain’de ise yüzde 56. Şu anda Ethereum üzerinde dolaşımda bulunan varlık sayısı 42 katrilyon, Binance Smart Chain’de ise 44 katrilyon. Ethereum’daki arzın yüzde 1’i, BSC’deki arzın ise yüzde 0.75’i likidite havuzlarında.

FEG Token; başarı odaklı, aşamalı deflasyonist bir DeFi belirtecidir. Yani daha açık bir dille FEG Token, başarısızlığı kabul etmeyen bir token olup merkeziyetsiz finans denilen DeFi (Decentralized Finance) için tasarlanmış aşamalı bir projedir.

FEG terimi, İngilizce Feed Every Gorilla kelimelerinin kısaltmasından gelmektedir ve Türkçe’ye Her Gorili Besle olarak çevrilebilir. Sloganıyla eş olarak FEG Token logosunda da bir goril görüntüsü yer almaktadır.

FEG Token’ın arkasındaki temel düşünce hem Ethereum hem de Binance Smart Chain (BSC) blok zincirleri üzerinde çalışan ve merkezi olmayan bir finans işlem ağı yaratmaktır.

Toplamda 100.000.000.000.000.000 (100 Katrilyon) arzı bulunan FEG Token, her alım ve satım işleminde %2 oranında bir kesinti uygulamaktadır. Bu %2’lik kesintinin %1’lik kısmı cüzdanında FEG Token tutan yatırımcılara ödül olarak dağıtılırken kalan %1’lik kısım ise yakılmaktadır.

Herhangi bir yakım sınırı olmayan FEG Token, arzı azaldıkça değeri yükselecek şekilde projelendirilmiş olup istisnasız her alım ve satımda yakım işlemi gerçekleştirmektedir.

FEG Token, Pan African Sanctuary Alliance resmi partnerliği ile ortaya çıkan bir token olmakla birlikte sürekli olarak yenilikçi özellikler göstermekte ve yeni projeler üretmektedir.

FEG koduyla borsalarda ve havuzlardaki yerini alan FEG Token, balina olarak tabir edilen yatırımcıları uzak tutmak için hiçbir şekilde ön satış gerçekleştirmediği gibi kurucuların elinde de FEG Token bulunmamaktadır.

FEG coin nedir? Feg token ile ilgili bilmeniz gerekenler

FEG Token’ın mevcut projelerinden bazıları isimleri ve açıklamalarıyla şu şekildedir:

FEGex
FEGex, kripto para madenciliğinin bir alternatifi olarak özetlenebilecek olan Stake işleminin PEG Token için oluşturulan sistemidir. Yani FEG Token yatırımcıları, sahip oldukları FEG Token miktarlarını ister BNB (Binance Coin) ister ETH (Ethereum) stake havuzunda tutarak bir nevi madencilik yaparak ödüller kazanabilirler.

FEGex sisteminde aynı zamanda farklı kripto para ve token birimleriyle FEG Coin alabilmek de mümkündür.

FEGtrack
FEGtrack, FEG Token sahiplerinin kazandıkları ödülleri takip edebilecekleri bir sistemdir. FEG Token’ların tutulduğu cüzdan hesabı https://fegtrack.app/ adresine giriş yapıp cüzdan bağlantısı sağlanarak kazanılan tüm ödüller görülebilir ve takip edilebilir.

FEGwrap
FEGwrap, bir çeşit alım & satım ve takas platformudur. Bu platformda bir token veya kripto paradan diğerine takas işlemi gerçekleştirilebilecek olup tamamen FEG Token avantajına kullanılacak bir sistemdir.

FEGfaucet
FEGfaucet ise bir çeşit bağış veya ücretsiz FEG Token kazanma sistemidir. FEGfaucet internet sitesi olan https://fegfaucet.com/ adresine girip cüzdan hesabı bağlandıktan sonra bir miktar ücretsiz FEG Token kazanmak mümkündür.

FEGshop
FEGshop adından da anlaşılacağı üzere tamamen FEG Token’a özel bir alışveriş sistemidir. Burada yer alan ürünler FEG Token logosunu içermektedir.

FEG coin ne kadar?

Bugün için FEG Token fiyat $0,00000001 24 saatlik ticaret $12.947.622 hacmiyle şeklindedir. Fiyat son 24 saatte -32.7% azalmıştır.

FEG coin nedir? Feg token ile ilgili bilmeniz gerekenler

FEG coin grafiği

FEG coin nedir? Feg token ile ilgili bilmeniz gerekenler

Feg token nasıl alınır?

Toplam arzı 100 katrilyon olan FEG Coin Gateio Borsasında 14 Mayıs 2021 TSİ saat 10’da tekrar listelenecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.