adplus-dvertising

FED kararları ardından kripto para piyasası yükselişe geçti!

Dünya merkez bankalarının öncüsü Fed’in faiz kararını açıklamasıyla kripto paralar ve Bitcoin (BTC) fiyatı hareketlendi. Fed kararı ardından 41 bin 500 dolar seviyesine yaklaşan Bitcoin’deki bu değer artışları, kripto para piyasasına da yukarı yönlü bir ivme kazandırdı. Elon Musk’ın göz bebekleri SHIB ve DOGE de yükselişe geçti. İşte kripto para piyasasında meydana gelen son dakika gelişmeleri ve anlık, canlı, güncel rakamlar…
Takip et
FED kararları ardından kripto para piyasası yükselişe geçti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Üstündeki satış baskısı ve belirsizlik azalan kripto para ve Bitcoin (BTC) fiyatında ABD Merkez Bankası Fed faiz kararı ardından rahatlama görüldü. Fed 2018 Kasım ayından bu yana ilk defa faiz artışı kararı verdi ve politika faizini 25 baz puan artırdı. Senenin hepsinde ise 6 faiz adımı daha atacağı öngörüldü.

Fed Başkanı Jerome Powell, 25 baz puan faiz artırımına gittikleri FOMC toplantısı ardından yaptığı açıklamasında, faiz artırımlarında önde yüklemeli gitme yönünde bir karar almadıklarını, şu anda planlarının sene boyunca faiz artırımlarına devam etmek ve aylık enflasyonu aşağı getirmek olduğunu ifade ederken, “Enflasyonun seyri gerektirir ise para politikasını sıkılaştırmayı hızlandırabiliriz ve buna hazırız” diyerek konuştu.

FED kararları ardından kripto para piyasası yükselişe geçti!

BITCOIN 41 BİN DOLARIN ÜZERİNİ GÖRDÜ

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 16 Mart’ın akşam saatlerinde yönünü tekrardan yukarı çevirdi ve mühim bir yükseliş ivmesi kazandı. Gün içerisinde anlık olarak 41 bin 406 dolar seviyesini gören BTC, kaydettiği son değer artışlarının sonrasında 40 bin 700 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

ETHEREUM DA YÜKSELDİ

Bitcoin’deki bu değer artışları, kripto para piyasasına da yukarı yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum, kaydettiği yükseliş hareketleri ile beraber 2 bin 750 dolar fiyat seviyelerine ulaştı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,9 trilyon dolara mühim ölçüde yaklaştı.

FED kararları ardından kripto para piyasası yükselişe geçti!

ELON MUSK’IN GÖZ BEBEKLERİ SHIB VE DOGE

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği 2 adet meme token SHIB ve DOGE, Fed kararlarına sert tepki verdi. Yatırımcıların ve dünyanın en zengin iş insanı olan Elon Musk‘ın göz bebeği bu iki kripto para, Fed’in faiz artışlarından dolayı düşüş yaşamadı. 0,00002243 dolar seviyelerinde bulunan Shiba Inu, bugün itibariyle yüzde 3’e yakın bir yükseliş yapmış vaziyette. Yatırımcıların yakından takip ettiği en eski meme token olan DOGE, 0,1170 dolar seviyelerinde bulunuyor.

FED kararları ardından kripto para piyasası yükselişe geçti!

“BITCOIN’DEKİ DURGUNLUK NORMAL”

Kripto para analisti Nicholas Merten, piyasadaki son vaziyetini değerlendirerek Bitcoin’deki güncel teknik görünüme dikkat çekti.Analist, lider kripto para birimi Bitcoin‘in zirveden bu yana ortalama yüzde 50 oranında değer kaybetmesinin sonrasında bir süredir devam eden durgunluğun oldukça normal olduğunu dile getirdi.

Youtube yayınında piyasanın son vaziyetini değerlendiren analist, yüksek oranlı değer kayıplarının sonrasında yatay fiyat hareketlerinin bir müddet daha devam edebileceğini, fakat konsolidasyonun sonrasında balinaların birikimlerini arttırma eğiliminde olabileceğini savundu. Analist, dünya çapındaki birçok gelişmenin kripto para piyasasında bir müddet daha satış baskısı oluşturabileceğini ifade etse de güncel metriklerin bir yükseliş sinyali verdiğini de sözlerine ekledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.