adplus-dvertising

Fed faiz kararını açıkladı! Faizi son 15 yılın zirvesine çıkardı

Tüm dünya nefesini tutmuş Fed’in açıklayacağı faiz kararını bekliyordu. Piyasaların odaklandığı gelişme yaşandı. Fed faiz kararını açıkladı. Buna göre; Fed politika faizini 75 baz puan artırdı. Fed bir önceki kararında ise politika faizini 75 baz puan artırarak yüzde 3,00-3,25 aralığına yükseltmişti. İşte son dakika fed faiz kararı haberinin detayları…
Takip et
Fed faiz kararını açıkladı! Faizi son 15 yılın zirvesine çıkardı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika: ABD Merkez Bankası Fed, politika faizini 75 baz puan artırarak yüzde 3,75 – yüzde 4 aralığına yükseltti. Böylece süper güç olarak bilinen ABD’de politika faizi Aralık 2007’den bu yana en yüksek seviyeye çıktı.

Küresel piyasalar bir süredir Fed’in faiz kararına kilitlenmişti. Yatırımcıların odağında yer alan Fed faiz kararı öncesinde ABD Merkez Bankası’nın 75 baz puan faiz artırmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Fed Başkanı Jerome Powell’ın sözle yönlendirmelerinin de gelecek dönem bakımından büyük bir önem taşıdığını ifade ediliyordu. New York borsası ise ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikası kararları öncesi güne düşüşle başlamıştı. Tüm dünyanın merakla beklediği Fed faiz kararı açıklandı. Fed politika faizini 75 baz puan artırdı.

Fed faiz kararını açıkladı! Faizi son 15 yılın zirvesine çıkardı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.