Fazla yolcu alan minibüslere para cezası!

İstanbul'da sivil trafik ekipleri, minibüslere yönelik yaptığı uygulamalar sürüyor. Kartal'da sokağa çıkma yasağı sonrası haftanın ilk iş gününde yapılan denetimlerde peş peşe gelen 4 minibüse fazla yolcu taşıdığı için ceza kesildi.
Takip et
Fazla yolcu alan minibüslere para cezası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağının sonrasında sivil trafik ekipleri Kartal'da denetim yaptı. Orta Mahalle'de güvenlik noktası yaratan İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipleri, sosyal mesafeyi hiçe sayarak kapasitesinden fazla yolcu taşıyan minibüsleri tek tek durdurdu. Sivil Trafik Ekiplerinin bulunduğu noktadan peş peşe geçen 4 minibüsten de fazla yolcu çıktı. Ekipler, araçlardaki fazla yolcuları sayarak aşağı indirdi. Bir yolcu, "Şoför uyarıldı evet. Sanırım 12 fazla yolcu vardı. Herkes uyardı esasında ama millet de işine gitmek istiyor. Onlar da bir yerde haklı. Ama işte sağlığımız daha mühim. O açıdan dikkat edilmesi gerekiyor. En azından sabah, akşam saatleri fazla sayıda otomobil çıkartılsın" dedi

"OTOBÜSLER ALAMIYOR, MİNİBÜSLER ALAMIYOR NE YAPACAĞIZ"

Dolu minibüslerden indirilen yolcular ise o noktaya gelen içi boş araçlara bindirildi. Polis ekipleri, kendilerini alacak minibüsleri bekleyen yolculara sosyal mesafe kuralına uymaları için ikazlarda bulundu. 4 minibüs sürücüsünün her birine Umumi Hıfzısıhha Yasaları gereğince 3 bin 180 lira cezai işlem uygulandı. Cezai işlem uygulanan bir sürücü, "İş saati millet işine gidiyor. Geç kalıyorlar işlerine gidin bakın tamamı şu an yakınıyorlar otomobil yok diyerek. Ne yapacağız, otobüsler alamıyor, minibüsler alamıyor ne yapacağız. Gün içinde almıyoruz, yalnızca sabah iş saatlerinde alıyoruz. Onda da ceza yiyoruz" diyerek konuştu. Bir başka şoför ise, "Görüyorsunuz halimizi. 6 kişiyle geleceksiniz diyor. Bizim aracımız bir lira yakıyor kilometrede" ifadesini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.