Faucet Ne Zaman Ödeme Yapar? FaucetPay Nedir, Musluklardan Nasıl Para Kazanılır?

Faucet denilen kripto musluklar, internetten para kazanma sektöründe en çok kullanılan yatırımsız kazanç sistemlerindendir. Küçük rakamlarda kripto paralar mikro cüzdanlarda biriktirillir, ardından, ana cüzdana aktarılır. Ücretsiz kripto paralar elde etmenin yolunu arayan pek çok kişi Faucet ne zaman ödeme yapar sorusunu gündeme getirdi. Peki, Faucet ne zaman ödeme yapar?
Takip et
Faucet Ne Zaman Ödeme Yapar? FaucetPay Nedir, Musluklardan Nasıl Para Kazanılır?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Musluk siteleri ziyaretçilere ücretsiz bitcoin ve diğer dijital para birimleri kazandıran web sitelerdir. Belirli süre aralıklarıyla ufak miktarlarda (musluktan gelen damlacıklar benzeri) kripto paralar, sizin websiteyi ziyaretiniz esnasında görüntülediğiniz reklamlar karşılığında ödeniyor.

Reklam veren, insanların reklamı görmesini sağlamak için musluk sahibine ödeme yapar. Musluk sahibi reklamları web sitesinde yerleştirir. Ve insanların reklamları görüntülemesini sağlar. Karşılığında reklam gelirinin bir kısmını insanlara ödemeye, bir kısmını kendi payına ayırır.

Mikrocüzdan nedir?

Mikrocüzdan bize yatırımsız olarak kazandığımız küçük miktarda kripto paralar ile işlem yapmamızı olanak sağlayan araç.

Kullanıcı reklamları izlemek karşılığında, siteden ödeme alır. Bu her taraf için de kazan-kazan durumu. Burada elde ettiğimiz kripto paraların direkt ana cüzdanlarımıza gönderememe nedenimiz de aslında bu. Rakamların ufak miktarlarda olması. Bildiğiniz üzere, kripto paralar işlem yaparken, madenci ücreti dediğimiz fee kesiliyor. Siteler mesela, 20-30 bitcoin satoshi ( 0.00000020 ฿ ) gibi ücretler için, bir de fee ödemek durumunda kalmak istemiyor, bu yüzden işlemler mikrocüzdan vasıtasıyla gerçekleşiyor. Bize yatırımsız olarak kazandığımız küçük miktarda kripto paralar ile işlem yapmamızı olanak sağlayan araç.

Faucetpay bahsettiğimiz musluk websitelerinden satoshi ve diğer kripto paraları biriktirmeye imkan sağlayan cüzdan servisi. Aralık 2019’da faucethub.io, microwallet hizmetini kapattığında, musluk sahipleri ve musluk kullanıcıları büyük bir boşlukla karşılaştı. Uygun bir yedek olarak çalışabilecek, benzer bir hizmet yoktu. 1 ay sonra piyasadaki bu eksikliği tamamlamak amacıyla açılan, Faucetpay gerçekten iyi bir alternatif gibi görünüyor.

Faucetpay, diğer yeni mikrocüzdan hizmetleriyle karşılaştırıldığında çok basit bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelmesi, kullanıcılar arasında en çok tercih edilen olmasına vesile olmuştur. Diğer cüzdan hizmetlerinde tonlarca pop-up, reklam bannerleri insanı canından bezdirirken, faucetpay reklam içermez. Şu an için Bitcoin dahil olmak üzere ethereum, litecoin, dogecoin, dash, bitcoin cash ile beraber toplam 6 kripto parayı, Faucetpay üzerinde biriktire biliriz. Yakın tarihlerde yeni kripto paraların eklenmesi tahmin ediliyor.

FaucetPay nasıl kazanç sağlanır?

Faucetpay mikrocüzdan aracılığıyla anında ödeme yapan siteler. Bundan başka musluk sistemleri de mevcut, biri de websitemizde bulunan FreeBitcoin sitesi size musluk mantığıyla internetten kazanç sağlama imkanı sunuyor. Yıllardır aktif ödeme yapan yatırımsız para kazanma sitesi FreeBitcoin hakkında bilgiyi buradan ala bilirsin. Faucetpay’da ise ana kazanç musluk sitelerinden talep edilmek ile sağlanır.

İlk olarak “Bitcoin adress” kısmına Faucetpay’a kaydettiğiniz bitcoin adresinizi yapıştırın.

Ardından “Claim Reward” deyin. Captcha’yı çözüp, ödülü talep edin. Ve başarılı, ödül direkt olarak Faucetpay adresinize gönderilmiştir. Hemen Faucetpay hesabımızda ana sayfada bulunan, son işlemler kısmından kontrol edelim. Genel olarak musluktan talep etme bu şekilde. Tabi ki farklı siteler için farklı şekillerde talep etme, farklı zaman aralıklarında talep etme sınırı ve farklı oranlarda kripto para ödülleri olabilir.

Bu miktarlar aynı zamanda koin fiyatına bağlı olarak artıp-azala bilir. Örneğin, bir litecoin musluğu coin fiyatı 100 dolar iken 500-600 litoshi kazandırıyor idise, fiyatı 40 dolarlara düştüğünde bu miktarlar 1300-1400 litoshi olmuştur.

FaucetPay Nedir? Musluklardan Nasıl Para Kazanılır?

Faucetpay bahsettiğimiz musluk websitelerinden satoshi ve diğer kripto paraları biriktirmeye imkan sağlayan cüzdan servisi.

Aralık 2019’da faucethub.io, microwallet hizmetini kapattığında, musluk sahipleri ve musluk kullanıcıları büyük bir boşlukla karşılaştı. Uygun bir yedek olarak çalışabilecek, benzer bir hizmet yoktu. 1 ay sonra piyasadaki bu eksikliği tamamlamak amacıyla açılan, Faucetpay gerçekten iyi bir alternatif gibi görünüyor.

Faucetpay, diğer yeni mikrocüzdan hizmetleriyle karşılaştırıldığında çok basit bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelmesi, kullanıcılar arasında en çok tercih edilen olmasına vesile olmuştur. Diğer cüzdan hizmetlerinde tonlarca pop-up, reklam bannerleri insanı canından bezdirirken, faucetpay reklam içermez.

Şuan için Bitcoin dahil olmak üzere ethereum,litecoin,dogecoin,dash,bitcoin cash ile beraber toplam 6 kripto parayı, Faucetpay üzerinde biriktire biliriz. Yakın tarihlerde yeni kripto paraların eklenmesi tahmin ediliyor.

Ücretsiz kripto paralar elde etmenin birkaç yolu vardır. Ancak, hiçbiri sizi bir gecede kripto milyonerine dönüştürmeyecek. Hedefiniz bu değilse, sadece internette ek kazanç oluşturmak, yatırımsız para kazanmak ise, daha gerçekçi olan bu hedefler için, yöntemler mevcut. Bunlardan biri de bitcoin ve altcoin muslukları.

Faucet dediğimiz kripto musluklar, internetten para kazanma sektöründe en çok kullanılan yatırımsız kazanç sistemlerindendir. Küçük rakamlarda kripto paralar mikrocüzdanlarda biriktiriliyor ardından, ana cüzdana aktarılıyor.

Birkaç ay öncesine kadar piyasada en iyi mikrocüzdan olarak kullanılan FaucetHub-ın kapanmasıyla işi FaucetPay üstlendi.

FaucetPay’dan Para Nasıl Çekilir ?

Minimum para çekme limiti ve fee ücretinin oldukça düşük olması, FaucetPay’ın en çok kullanılan mikrocüzdan servisi olmasının bir başka nedeni olmalı.

faucetpay minimum para çekme – faucetpay fee ücreti
Birikmiş kripto para fonlarınızı çekmek için menüden “Withdraw” sekmesini seçin. Para çekme işlemini 2 seçenekle yapa bilirsiniz : normal ve öncelikli. Normal olarak seçtiğiniz zaman ödeme 4-8 saat, öncelikli olarak seçtiğinizde ise 5 dakika içerisinde cüzdanınıza ulaşır. Daha kısa sürede gerçekleşmesini seçtiğiniz taktirde, daha fazla fee ücreti ödemeniz gerekmektedir.

İş modeli şöyle :

Reklamveren, insanların reklamı görmesini sağlamak için musluk sahibine ödeme yapar.

Musluk sahibi reklamları websitesinde yerleştirir. Ve insanların reklamları görüntülemesini sağlar. Karşılığında reklam gelirinin bir kısmını insanlara ödemeye, bir kısmını kendi payına ayırır.

Kullanıcı reklamları izlemek karşılığında, siteden ödeme alır.

Bu her taraf için de kazan-kazan durumu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.