Fatura ödeme merkezleri açık mı? Tam kapanmada fatura ödeme merkezleri çalışıyor mu?

Tam kapanma sürecinde elektrik ve doğalgaz fatura ödemeleri ile ilgili de yeni bir karar alındı. Peki, fatura ödeme merkezleri açık mı? Tam kapanmada (yasaklarda) fatura ödeme merkezleri çalışıyor mu?
Takip et
Fatura ödeme merkezleri açık mı? Tam kapanmada fatura ödeme merkezleri çalışıyor mu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

COVID-19 önlemleri kapsamında alınan tam kapanma kararında vatandaşlar fatura ödemeleri için araştırma yapıyor. Tam kapanma süresi boyunca faturaların son ödeme tarihleri ertelendi. Elektrik ve doğalgaz ödemelerinin son ödeme tarihleri Ramazan Bayramı sonrasına kadar yani tam kapanma sürecinin sonuna ertelendi. Peki, fatura ödeme merkezleri açık mı?

Tam kapanmada (yasaklarda) fatura ödeme merkezleri çalışıyor mu?

Elektrik ve doğal gaz faturalarının son ödeme tarihleri Ramazan Bayramı sonrası yani tam kapanmanın bitmesiyle birlikte başlayacak. Konuyla ilgili olarak enerji yönetimi dağıtım ve tedarikçilere gerekli bilgileri iletti.

Konut ve ticarethanelerin aylık 2 bin lirayı aşan ve ödenmeyen faturaları nedeniyle tam kapanma sürecinde kesinti olmayacak. Tam kapanma süresince ödeme olanağı bulamayan müşteriler ve genelge kapsamında kapalı olan iş yerleri için borçtan dolayı kesme işlemi yapılmayacak. Elektrik ve gazda, sayaç okuma faaliyetleri, sağlık tedbirlerine uyularak devam edecek.

Faturaların (gazda ve elektrikte) son ödeme tarihi, Ramazan Bayramı sonrası (tam kapanma dönemi sonu) başlayacak biçimde belirlenecek. Bu tarihler, yoğunluk oluşturmayacak şekilde düzenlenecek. Müşteri hizmetleri merkezleri, gerekli tedbirler alınarak tam kapanma süresince sokağa çıkma muafiyeti olan müşterilerin ihtiyacını karşılayacak kadar dönüşümlü çalıştırılacak, Konutlar ve aylık fatura tutarı 2 bin TL ve altı ticarethane aboneleri ile sınırlı olmak üzere genelge kapsamında tam kapanma süresince ödeme olanağı bulamayan müşteriler ve genelge kapsamında kapalı olan iş yerleri için borçtan dolayı kesme işlemi yapılmayacak, Elektrikte, zorunlu olmadıkça planlı kesinti yapılmayacak, Kaçak elektrikle mücadeleye sağlık tedbirlerine uyularak devam edilecek. Doğal gazda acil ihbar ve arızalara en hızlı biçimde müdahale edilerek kesintiye neden olmayacak çerçevede ekipler koordine edilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.