adplus-dvertising

Fatih’te yıkılan binanın bitişiğindeki 3 daire duvarsız kaldı

İstanbul Fatih’te kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan bir bina ile bitişiğindeki 2 binanın ortak duvar kullandığı gün yüzüne çıktı. Binanın yıkılması ile beraber yandaki binalarda 3 dairenin cephesi duvarsız kaldı.
Takip et
Fatih’te yıkılan binanın bitişiğindeki 3 daire duvarsız kaldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fatih Ayvansaray Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 3 katlı bir binanın yıkım kararı verildi. Kentsel dönüşüme giren bina yıkılırken bitişiğinde bulunan iki binayla bazı katların ortak duvarı kullandığı gün yüzüne çıktı. Yıkımın sonrasında 3 dairenin cephesi duvarsız kaldı. Yıkım esnasında dairelerde kimsenin bulunmaması herhangi bir yaralanma yahut can kaybını engelledi. Duvarsız dairelerde oturan bina sakinleri yetkililerden yardım beklerken belediye ekipleri konuyla alakalı çalışma başlattı.

“Bizim ve arka komşunun duvarı yıkıldı”

Evinin duvarı yıkılan Mehmet Kabak, “İşteydim. Komşular evin duvarının yıkıldığını belirtti. Geldik, bu haldeyiz. Mağduruz. Yan bina kentsel dönüşümden dolayı yıkım vardı. Bizim ve arka komşunun duvarı yıkıldı. Alt katında aynı biçimde. Toplamda 3 daire. Bu biçimde kalınmaz burada. Gidecek bir yerimiz de yok” şeklinde konuştu.

Fatih’te yıkılan binanın bitişiğindeki 3 daire duvarsız kaldı

“Yan tarafın inşaat yıkımından kaynaklandı”

Yaşananları anlatan ev sahibi Yılmaz Güder, “Ben evde yoktum. Allah’tan çoluk çocuk da tatildeydi. Komşularım telefon açtı. Gardırop ön tarafa doğru gelmiş. Duvar patlamış. Yan tarafın inşaat yıkımından kaynaklandı. Bizim duvara vurdular mı ya da kepçe mi değdi, bilmiyorum. Allah’tan çocuklar tatildeydi. Çocuklar olsa belki gardırop üstüne devrilirdi. Dışarısı gözüküyor. Yağmur yağsa sular içeri girer. İnşallah hasarı karşılarlar” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.