Fatih’te İntihar Eden Oya Yetişkin’in 21 Tane İcra Dosyası Varmış

Fatih’te siyanürle intihar eden 4 kardeşten birisi olan Oya Yetişkin’in, 21 tane icra dosyası olduğu ortaya çıktı. Dosyaların çoğu bankalara ait.

İstanbul Fatih Molla Gürani Mahallesi’ndeki evlerinde ölü bulunan ve siyanürle intihar ittikleri düşünülen dört kardeşten biri olan Oya Yetişkin hakkında yeni ayrıntılar meydana çıktı. Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin’in aktarığına göre diğer üç kardeşin maddi ve manevi sorumluluğunu aldığı ve düzenli işi olan tek kardeş olduğu bildirilen Oya Yetişkin hakkında yalnızca Çağlayan Adliyesi’nde 21 adet icra dosyası var. Farklı bankalar, Yetişkin’e devamlı maaş haczi göndermişler, model olarak saatlik görev yaptığı üniversiteden de maaşının kesilmesi talep edilmiş.

BÜYÜK SIKINTILAR ÇEKMİŞ

Ölümleri gündemdeki yerini korurken, habere göre tanıdıkları Oya Yetişkin’in evin tüm sorumluluğunu aldığını, annesinden kalan borçları kapatmak için büyük problemler çektiğini söylüyor.

21 TANE İCRA DOSYASI VAR

İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki kayıtlar da bu durumu onaylıyor. Oya Yetişkin’in burada 21’e yakın icra dosyası var. Bu dosyaların büyük kısmı da bankalara ait.

BANKALAR MAAŞINA HACİZ GÖNDERMİŞ

Bankalardaki borçlarını veremeyince bankalar ve varlık firmaları Yetişkin hakkında devamlı olarak maaş haczi emri göndermiş. Dosyalardaki alacaklara göre Yetişkin’in borçlarına bazen yüzde 50 bazen de yüzde 90’ına dek faiz işlenmiş. Gene aynı biçimde borçlardan sebeple Yetişkin’in maaşına ve banka hesaplarına da haciz konulduğu meydana çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı