adplus-dvertising

Fatih’te gasp dehşeti kamerada

11 Haziran 2022, 13:17 tarihinde eklendi
İstanbul Fatih’te bir şüpheli, sokak ortasında gasp ettiği adamı hırsızlık yapmakla suçladı. Kimsenin müdahale edemediği olay güvenlik kameralarına yansıdı.
Takip et
Fatih’te gasp dehşeti kamerada
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, geçtiğimiz gün Fatih Aksaray’da öğlen saatlerinde yaşandı. İddialara göre, döviz bürosu kuryesi, elinde paraların bulunduğu poşetle yolda yürürken peşinden koşan bir zanlının saldırısına uğradı. Adamı yere yatıran şüpheli, elindeki para dolu poşeti almaya çalıştı.

Fatih’te gasp dehşeti kamerada

O sırada gasp zanlısı, kendi mağdurmuş gibi parasını çaldığı adama ‘hırsız’ diyerek bağırdı. Boğuşma esnasında yere saçılan dolar destesini toplayan şüpheli, hızla olay yerinden uzaklaştı. Ne olduğunu anlamayan cadde esnafı ise olaya müdahale edemedi. Ortalama 30 bin dolar çaldığı iddia edilen gasp zanlısı, polis ekipleri tarafından aranıyor.

Fatih’te gasp dehşeti kamerada

“Ben kavga ediyorlar zannettim”

Esnafın olaya müdahale edemediğinden söz eden Ergin Gürsoy, “Ben çalışıyordum. Bir bağrışma oldu. Ne olduğuna bakmaya geldiğimde dolarların saçıldığını gördüm. Şapkalı ve maskeli bir kişi paraları aldı ve gitti. Saçılan paraları insanlar topladı. Adama verdiler. Ben kavga ediyorlar zannettim. Kalkar kalkmaz paralar saçıldı. Kimse müdahale edemedi. İnsanlar da korkuyor. İki kişi kavga ediyor. Hemen müdahale edemezsin” şeklinde konuştu.

“Hırsız, para sahibine ‘hırsız budur’ diyor”

Yaşananları anlatan bir esnaf, “Birisi oradan geliyordu. Bankadan mı, dövizciden mi çıktı bilmiyorum. Adamın üstünde para vardı. Çantada da para vardı. Birisi tuttu. Yere indirdi. Biz de bakıyorduk. Adamı tutan yerdekine ‘hırsız’ diyordu. Hırsız, para sahibine ‘hırsız budur’ diyor. Korkuyoruz biz de. Adama ne diyebiliriz. Bir destelerle para saçıldı. Gasp edilen yabancı uyrukludur. Gasp eden de yabancı uyrukludur” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.