adplus-dvertising

Fatih’te eski İBB ek hizmet binasının yıkımında yola demir parça düştü: 1 yaralı

Fatih Beyazıt’ta 3 senedir kapalı olan İBB ek hizmet binasının yıkım çalışması sırasında çatıdan kopan demir parça, bir araba ile motosikletin üzerine düştü. Motosiklet şoförünün yaralandığı olayda yol trafiğe kapandı.
Takip et
Fatih’te eski İBB ek hizmet binasının yıkımında yola demir parça düştü: 1 yaralı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ortalama 3 senedir kapalı olan eski İBB ek hizmet binası ve yanındaki İSPARK’a ait olan Mercan Katlı Otoparkı için yıkım kararı alınmıştı. Yıkım çalışmasına başlayan ekiplerin vinç yardımıyla çatı kenarından aldığı büyük demir parça bir anda yere düştü. Yıkım için binayı çevreleyen bariyerleri aşan demir parça, Fuat Paşa Caddesi’nde seyir halinde bulunan bir araba ile motosikletin üzerine düştü. Olayda motosiklet şoförü başından yaralandı. Kendi olanaklarıyla hastaneye giden motosiklet şoförünün hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Kopan demir parça sebebiyle Fuat Paşa Caddesi trafiğe kapandı.

“Uyardık ama dinlemediler”

Meydana Gelen olayı anlatan cadde esnafı Gökhan İlkel, “Sabahtan itibaren çatıdaki demirleri sökmeye başlamışlardı. Tek tek söküp aşağı atıyorlardı. Biz de esnaf arkadaşlar olarak uyarmıştık. Çok toz kalkıyor, gündüz olacak iş değil diyerek uyarmıştık. Dinlemediler, netice olarak. Ben de içeride oturuyordum. Bu taraftan demirin geldiğini gördüm. Burada motorcu bir arkadaş vardı. Arkadaşın başı tam çöp kovasının demirine çarptı. Başı kanadı, ona müdahale ettik. Arkadaşı gönderdik, vaziyet bu” şeklinde konuştu.

Fatih’te eski İBB ek hizmet binasının yıkımında yola demir parça düştü: 1 yaralı

“Motorcu arkadaş başından yaralandı”

İki araçta maddi hasar oluştuğunu belirten İlkel, “Benim gördüğüm kadarıyla yalnızca iki araçta maddi hasar var. Motorcu arkadaş başından yaralandı. Başka bir vaziyet olmadı ama devamlı durduğumuz yerdi, durduğumuz alandı. O an içeride temizlik yapıyorduk. Yoksa yarımız bir tarafta, yarımız bir tarafta olurdu. Çünkü giyotin gibi aşağı indi demir” diyerek konuştu.

“Herhalde halatı koptu”

Demir parça düştüğü esnada trafikte seyir halinde olduğunu aktaran İbrahim Şıldır, “Benim aracım, ikinci araç. Yukarıdan vinç, bir kütle koparmaya çalışıyordu. Herhalde halatı koptu, direk insanların üzerine düştü. Kaç saattir ne bir zabıta, ne bir yetkili hiç kimse yok. Adamın kaşı yarıldı. Hiç kimse yok yani. Bak, millet perişan” ifadelerini kullandı.

Fatih’te eski İBB ek hizmet binasının yıkımında yola demir parça düştü: 1 yaralı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.