adplus-dvertising

Fatih’te 30 saniyede bin dolarlık hırsızlık kamerada

Fatih’te bir mağazanın vitrininin kilidini kıran zanlılar, bin dolar değerindeki 15 tane şapkayı 30 saniye içerisinde çaldı. Hırsızlık anları güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.
Takip et
Fatih’te 30 saniyede bin dolarlık hırsızlık kamerada
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün Küçük Ayasofya Mahallesi’nde saat 00.30 sıralarında yaşandı. İddialara göre, 4 şüpheli yolda yürürken bir mağazanın vitrininde bulunan şapkaları şapkaları çalmak için cam vitrinin kilidini kırdı. Cam vitrini açmayı başaran zanlılar içinde bulunan tanesi ortalama 70 dolar değerindeki 15 tane şapkayı çaldı. 30 saniye içerisinde çaldıkları şapkaları montlarının içine sokan ve kafalarına takan zanlılar olay yerinden sakin adımlarla uzaklaştı.

Hırsızlık anı kamerada

Meydana Gelen hırsızlık anları güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi. Görüntülerde, zanlıların cam vitrini kırıp içindeki şapkaları aldıkları, daha sonra olay yerinden sakin adımlarla uzaklaşıyorlar.

“Bin dolara yakın bir zararımız var”

Dükkanlarının vitrinlerinden yapılan hırsızlığa ilişkin konuşan esnaf Kadir Dumlu, “4 adet çocuk 15 – 18 yaşlarında. Geliyorlar. Burada sallana sallana kilidi patlatıyorlar, camı kırıyorlar. Burada bizim markalı ürünlerimiz var. Her biri 60 – 70 dolar. Kafasına takıyorlar montlarının içine dolduruyorlar ve buradan sallana sallana ara sokağa devam ediyorlar. Bin dolara yakın bir zararımız var burada. İşyerimizi yeni açtık. 30 – 35 bin dolarlık yatırımım var. Bin dolar kayıp bizim için ciddi bir zarar. Bunu 15 – 18 yaşları arasında 4 çocuğun yapması bizi çok şaşırttı. Bu kadarını beklemiyorduk. Mağduriyetimiz var. Lüzumlu önlemlerin arttırılmasını istiyoruz burada” şeklinde konuştu.

“30 saniyede bin dolarlık bir hırsızlığın yapılması bizi çok şaşırttı”

30 saniyede yapılan hırsızlık karşısında şaşkın olduklarını belirten Kadir Dumlu, “30 saniyede bir hırsızlık yapılıyor. Çok ilginç bir vaziyet. Biz burada nöbet tutsak, adam içeride bir lavaboya gidip gelse çok kısa bir süreç. Baya profesyoneller. 15 yaşındaki bir çocuğun profesyonel bir biçimde hırsızlık yapması bizleri çok şaşırttı. Burada çeşitli hırsızlık olaylarını her zaman görüyoruz. Turizm bölgesi. Devamlı hırsızlık oluyor. Alışkınız ama 30 saniyede bin dolarlık bir hırsızlığın yapılması bizi çok şaşırttı” dedi.

“Önlemlerin arttırılmasını istiyoruz”

Bulundukları bölgede önlemlerin arttırılmasını istediklerini belirten Kadir Dumlu, “Biz burada önlemlerin arttırılmasını istiyoruz. Gece bekçi arkadaşları da görüyoruz, görevlerini yapıyorlar. Memur arkadaşlar işlerini başarılı bir biçimde yapıyorlar ama önlemlerin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Önlemlerin daha fazla arttırılmasını bekliyoruz. Mağduriyet yaşanmaması için tüm halk olarak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.