Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

İbo Show'un bu akşamki konukları arasında yer alan Fatih Ürek araştırılan isimlerden. Fatih Ürek nereli, eğitimi ne? Fatih Ürek'in ablaları, annesi, anneannesi, babası kim? Babasının mesleği ne? Fatih Ürek'in ablasıyla arası neden bozuk? Fatih Ürek Bursalı mı, Erzurumlu mu? Fatih Ürek nasıl zayıfladı, kilolu ve estetiksiz hali. Fatih Ürek hakkında merak edile detaylar haberimizde.
Takip et
Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumartesi akşamı ekrana gelecek olan İbo Show konukları arasında Fatih Ürek de bulunuyor. Pek çok şarkıyı seslendiren, sahneleri ile göz dolduran Fatih Ürek kimdir? Müzik kariyerinin dışında çeşitli dizi ve filmlerde de rol alan Fatih Ürek’in hayatına dair bilinmeyenler!

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Fatih Ürek, 3 Nisan 1956 Erzurum doğumlu ve aslen Erzurumlu.

FATİH ÜREK BURSALI MI, ERZURUMLU MU, MALATYALI MI?

“Kendisi hakkında “nereli” olduğu sorusunun da merak edildiğini belirten Ürek, aslen Erzurumlu olduğunu ancak çok küçük yaşlarda bu kentten ayrılarak Bursa’ya yerleştiğini belirterek “Kütüğüm Bursa’da. Orada büyüdüm. Her iki memlekete de sevgilerimi yolluyorum” şeklinde konuştu.

İlginç olan Babası Malatyalı. Buna rağmen Fatih Ürek Erzurum’da büyüdüğü ve babasıyla arası pek iyi olmadığı  için Erzurumluyum diyor.

FATİH ÜREK BABASI KİMDİR, MESLEĞİ NE?

Erzurum’da bir sucuk fabrikasında kasaplık yapan Şerafettin Ürek, Fatih Ürek’in babasıdır. 2009 yılında babası vefat etmiştir.

Bir röportajında babası hakkında şunları söylemiştir: Onun da kişisel problemleri vardı. Alkol özellikle… İflastan sonra Erzurum’dan Bursa’ya gelmişiz. Babamın ilgisizliğinin de çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Babam vefat ederken bunun pişmanlığını dile getirdi; “Sana hiçbir şey yapamadım, özür dilerim” dedi.

BABASI ANNESİNİ DÖVDÜĞÜ İÇİN FATİH ÜREK FELÇ OLDU!

Babam alkollü haliyle annemi döverken o kadar korkmuşum ki… Yatağa yatırdılar beni, bir daha da kalkamadım. Ayaklarım tutmadı. Okula falan gidemedim. Epey sürdü.

FATİH ÜREK’İN BABASI OĞLU OLDU DİYE DEVE KESTİRDİ

Erzurum’un Oltu ilçesinde Fatih ÜREK doğduğunda, babasının ‘Oğlum oldu!’ diyerek deve kestiğini biliyor muydunuz?

İSMİ NEDEN FATİH?

* Annen rüyasında Fatih Sultan Mehmet’i görmüş, adını o yüzden Fatih koymuş. Gerçek mi bu?

– Gerçek. Üç ablamdan sonra beni doğurunca onu rüyasında görmüş. Göbek adım da Sultan Mehmet’tir. Anneme “Birçok insanın yüreğini fethedecek, benim adımı koy” demiş. O dönemde Erzurum’da Fatih ismi yok. 1966’dan bahsediyorum.

FATİH ÜREK ANNESİ KİMDİR?

Babası çalışmak için İstanbul‘a gitti. Babası altı ayda bir eve geliyordu bu yüzden onu annesi büyüttü.

Ünlü şarkıcının uzun zaman Tuzla Gisbir Hastanesi’nde kanser tedavi gören annesi Seher Ürek, i 2015 yılında vefat vefat etti. Seher Ürek’in cenazesi Şakirin Camisi’nde kılınan ikindi namazının ardından Karacahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK KAÇ KARDEŞ?

Ailenin tek erkek çocuğu olan Fatih Ürek’in Sevgi, Selvi, Nurgül adında 3 ablası vardır.

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK EĞİTİMİ NE?

İlkokulu Bursa’da okuyan Fatih Ürek, orta okulda sınıfta kalınca tiyatroya yöneldi. Ortaokul terktir okumamıştır.

FATİH ÜREK BOYU VE KİLOSU

1.72 m, 81 kg

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK KAÇ TİYATRO KARİYERİ

15 yaşında Bursa Devlet Tiyatrosu’nun figüran kadrosuna girdi. 20 yaşına kadar tiyatroda çalıştı. Mahir Canova’dan dersler gördü. Ancak tiyatrodan devam etmedi.

Kendi anlatımıyla tiyatro hayatı: Devlet Tiyatrosu’nda 10 sene kaldım, çok büyük ustalarla çalıştım. İstanbul’da şarkı söylemeye başladıktan sonra da o tiyatro ateşi küllenmedi. O nedenle İstanbul’da özel tiyatrolarda oynamaya devam ettim. 10-15 sene önce Beşiktaş Belediyesi’yle çok güzel bir müzikal hazırladık mesela… Akatlar Kültür Merkezi’nde… Sonra eski Dormen Tiyatrosu’nda bir oyun oynadık, onunla turneye çıktık. Hâlâ tiyatro teklifleri geliyor sağ olsunlar.

Şarkıcılıkla ünlü olduktan sonra filmlerde ve dizilerde rol almaya tekrar başladı.

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK ASKERLİK YAPTI MI?

Aydın’da yaptım. Üç ay sürdü. Yemin ettim ama hastalandım. Uyum sağlayamam diye beni askerlikten aldılar. Askerdeki arkadaşlarıma da şarkı söylerdim. Çok seviliyordum. Teğmenlerin, komutanların kıymetli dostları gelince beni çağırırlardı.

FATİH ÜREK’E VOKALİSTİLK YAPAN ÜNLÜLER KİM?

– Işın Karaca, Nadide Sultan… Vokalistlerim dışında da birçok sanatçıya desteklerim olmuştur.

Tarkan gelip beni izlerdi. Serdar da gelip mikrofon vereyim, şarkı okusun diye beklerdi.

FATİH ÜREK SOSYAL MEDYA HESAPLARI VE TAKİPÇİ SAYISI

Twetter: @fatihurekk  Takipçi: 161,4 B

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

Instagram: fatih_urekk Takipçi: 521bin

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK NASIL ZAYIFLADI? FATİH ÜREK KİLOLU HALİ

2015 yılında aldığı fazla kilolar nedeni ile mide ameliyatı olan Fatih Ürek, başarılı geçen ameliyat sonrası oldukça fazla kilo vermiştir.

Şarkıcı Fatih Ürek, mide ameliyatı olduktan sonra 1 haftada 10 kilo vermişti. 98 kilo ile ameliyata giren Ürek, ameliyattan sonra bir hafta içinde 10 kilo verince rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı.

Zayıflamak için mide ameliyatı geçiren ve kısa sürede 30 kilo veren Fatih Ürek zayıflamak için 200 bin TL harcadığını söylemiştir.

Bir röportajında zayıflama hikayesini şöyle anlatıyor:  Ben bunu da yapacağım dedim ve yaptım. Ölebilirdim. Dört-beş ay boyunca çok çektim. Çok fena çöktüm bak ameliyattan sonra. 100 kiloyla falan girdim ameliyata. İki ayda 30 kilo gitti. Hortlak gibiydim. Üstüne üstlük septik koma yaşadım, o durum beni yaşayan ölüye çevirdi. Dayanamıyordum, “Artık ölmek istiyorum” dedim.

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK ESTETİKSİZ HALİ

Fatih Ürek mide ameliyatı dışında bir dizi estetik ameliyatı geçirdi. Burun ameliyatı, botoks, gerdirme vs …

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK HİÇ EVLENDİ Mİ, CİNSEL TERCİHİ NE?

Belki de. Artık aile kuramayacağımı, çocuk sahibi olamayacağımı anladım. Gerçeğimle yüzleşiyorum. Bir hayat arkadaşı istiyorum. Ama çok korkuyorum, kimseye güvenemiyorum. Parama mı, şöhretime mi yoksa aşkıma mı gelecek, bilemiyorum. Beni meta olarak görüyor karşımdaki. Bir şey yaşadıktan sonra karşılığını istiyor. “Çok yalnız hissediyorum, artık seks değil hayat arkadaşı arıyorum.” diyen  Fatih Ürek hiç evlenmedi.

Fatih Ürek taşıyıcı annelik yasallaşırsa baba olmak isteğini açıklamış ve ilk kez cinsel tercihi hakkında bilgi vermişti. Hiç evlenmeyen Fatih Ürek kendini aseksüel olarak nitelemişti. Aseseksüel cinsiyetsiz olmak anlamına geliyor. Fatih Ürek cinsel durumuna ilişkin yaptığı açıklamada “Beni erkekler de kadınlar da arzuluyor’ sözleriyle gündem olmuştu.

Aseksüellik nedir? : Aseksüellik herhangi birine yönelik cinsel çekim eksikliği veya cinsel etkinlikteki ilgi düşüklüğü veya yokluğu olarak tanımlanır. 2004’te yapılan bir çalışmada aseksüelliğin yaygınlığı % 1 olarak belirlenmiştir. Aseksüeller genellikle cinsel etkinlikten kaçınırlar ve ilişkiye girmezler.

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK NASIL ŞARKICI OLDU?

Fatih Ürek’in müziğe yönelmesi tamamen tesadüflerle dolu. Ablasıyla bir gün; Taylan Gazinosu’na yemeğe gittiklerinde orada ona şarkı söyle diye ısrar ettiler, beğenilince iş teklifi aldı. Böylece sahneye adım atan Fatih Ürek, bu arada züccaciyecide çalışmaya devam etti.

Bir hoca tutup şarkı çalışmaya başladı.

Gençliğinde ses sanatçısı olmaya karar verdikten sonra Bursa’da Taylan Gazinosunda çalışmaya başladı, daha sonra da 1989 yılında İstanbul’a taşındı. Önce Şişli’de oturdu, sonra para kazanmaya başladıkça semt değiştirdi, önce Etiler’e, oradan Tarabya ve Sarıyer’e taşındı.

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK VE KERİMCAN DURMAZ AŞK YAŞADI MI?

Kerimcan Durmaz’la Fatih Ürek Snapchat hesaplarından oldukça samimi videolar yayınladı. E doğal olarak da akıllara gelen ilk soru “bu ikilinin arasında bir yakınlaşma mı var acaba?” oldu.

Teknede birlikte güneşlenen ikili birçok video çekti. Zaman zaman aşırı samimi pozlar da verdiler.

Bu da ister istemez bazı dedikoduların çıkmasına sebep oldu.Acaba Kerimcan’la Fatih’in arasından arkadaşlığın ötesinde duygusal bir ilişki mi vardı?

Ancak bu kadar samimi pozlar vermeleri kulislerde pek de masumane olarak karşılanmadı. Hatta Fatih Ürek’in Snapchat’ine koyduğu bir video oldukça ilginç. Videoda Kerimcan Durmaz, Fatih Ürek’in karşısında oryantal dans yapıyor.

Fakat Kerimcan ve Fatih Ürek çok iyi arkadaşlar. O dönem çıkan bu haberleri yalanlayan Fatih Ürek, Kerimcan’ın çok büyük bir sahne ışığı olduğunu ve iyi bir şarkıcı olacağını söylüyor.

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK KİMDİR?

Türk fantezi ve pop müziği şarkıcılarından olan isim Erzurum’lu olup 4 çocuklu bir ailede dünyaya gelmiştir. Kendisi 1 yaşında iken ailesi Bursa’ya yerleşmiş olup genç yaşta şarkıcı olma hayalleri kurmuştur. Çocukluk yılları Bursa’da geçti.

20 yaşına kadar tiyatroda figüranlık yapan Fatih Ürek, züccaciyecide, mobilyacıda çalıştı, kuş sattı.

Ses sanatçısı olmaya karar veren Fatih Ürek bir süre Taylan Gazinosunda çalıştıktan sonra İstanbul’a taşındı.

İlk albümü Yaktı Yaktı’yı Raks Müzik etiketiyle 1993 yılında yayınlayan sanatçı bu albümünde, ilk olarak Bülent Ersoy’un Sefam Olsun albümünde seslendirdiği aynı isimli şarkıya yeni yorumuyla yer vermiş, 1995 yılında çıkardığı Sen İki Gözümsün albümünde pop şarkılarının yanı sırasında klasik şarkılara da yer vermiştir.

1993 yılında çıkardığı Yaktı Yaktı albümüyle, Times Dergisinin düzenlediği ankette “Best Album Cover Of All Time” ödülünü kazandı.

1997 yılında Reyting Hamdi programında Fred Çakmaktaş’ı canlandırdı.

Uzun bir dönem albüm çalışmalarına ara veren Fatih Ürek, sahne çalışmalarını sürdürdü. Sahnesiyle kendisini izleyenlerin beğenisini kazandı. 13 yıllık aradan sonra 2008 yılında “Sus” adlı albümüyle yeniden müzik piyasasına giren sanatçı bu albümünde yer verdiği “Hadi Hadi” ve “Sus” şarkılarıyla müzik listelerine hızlı bir giriş yaptı. 2011 yılında çıkardığı “Hayde” adlı albümüyle yeniden müzikseverlerin karşısına çıkan sanatçı bu albümde “Hayde” ve “Yedi Tepe” şarkılarının düzenlemelerinde Emrah Karaduman’la çalıştı.

Kanal D’de yayımlanan Gelinim Mutfakta adlı yemek yarışmasının 2018-2020 yılları arasında sunuculuğunu yaptı. Show TV’de yayımlanan Kuaförüm Sensin adlı yarışmada jürilik yapmıştır.

Bodrum’da cafe açan Fatih Ürek, İstanbul Astoria’da ikamet etmektedir.

FATİH ÜREK VE DEMET AKALIN KAVGASININ SEBEBİ NE, NEDEN KÜSTÜLER?

Fatih Ürek, ablasının vefatında yanında olmadığı için küstüğü yakın dostu Demet Akalın’ resti çekti. Etiler’de görüntülenen Ürek, Akalın’la barışmayacağını ve kendisi için bittiğini söyledi.

Daha sonra büyüyen olayda sosyal medyada hakaretler havada uçuştu.

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

Demet Akalın Kızı Hira’ya beddua ettiğini söyledi.

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

FATİH ÜREK VE ABLASI SELVİ ÜREK’LE NEDEN KÜS?

1 milyon YTL değerindeki villasını tefeci Kemal Turan’a kaptırdığı iddiasıyla savcılığa başvuran şarkıcı Fatih Ürek’in ablası Selvi Ürek’e de suça katıldığı iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

150 bin YTL borç alıp ipotek olarak şarkıcının Medikol sitesindeki villasının tapusunu vermişti. Fatih Ürek, Turan’a aralıklarla 200 bin YTL ödeme yaptı, buna rağmen onun villanın tapusunu üzerine geçirdiğini ve 750 bin dolara sattığını öğrendi. Ürek, hemen savcılığa başvurdu.

Ancak beklenmedik bir gelişme oldu. Selvi Ürek’e de suça katıldığı iddiasıyla dava açıldı. İddianameye göre, Kemal Turan borç karşılığında Fatih Ürek’in Beşiktaş’taki 4 katlı villasına ipotek koydurmayı kabul etti. Ancak tapu dairesinde ipoteği kabul etmeyerek tapunun devrini istedi. Selvi Ürek de parayı almak için bunu kabul etti.

Gerçek değeri 1-1.5 milyon YTL olan villanın tapusunu alan Turan, villayı satılığa çıkardı. Selvi Ürek de parayı alabilmek için suça iştirak etti. Turan’ın dolandırıcılık ve tefecilikten 3 yıldan 10 yıla, Ürek’in ise dolandırıcılığa iştirakten 1 yıldan 5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Fatih Ürek, uzun bir dönemdir kanser tedavisi gören ablasını ölüm döşeğinde bile görmeye gitmedi.

Sanat dünyası ile ilgili bu zamana kadar birçok vefasızlık haberi yapıldı ancak Fatih Ürek’in ablası hakkında söylediği iddia edilen sözlere benzeri daha önce ne duyuldu ne de görüldü.

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

Rol Aldığı Diziler:

Analı Oğullu (Kendisi, 2014)

Çok Güzel Hareketler Bunlar (Kendisi, 2008)

Kapıları Açmak (Konuk Oyuncu, 2005)

Reyting Hamdi (Fred Çakmaktaş, 2002)

Sırtımdan Vuruldum (Yasin, 1997)

Ruhsar (Ferruh, 1997)

Tatlı Kaçıklar (Konuk Oyuncu, 1996)

Mahallenin Muhtarları (Konuk Oyuncu, 1992)

Rol Aldığı Filmler:

Rimolar ve Zimolar: Kasabada Barış (Seslendirme, 2014)

Şeytanın Pabucu (Burhan, 2008)

Pardon (Nöbet Tutan Asker, 2004)

Neredesin Firuze (Emre Menekşe, 2003)

Albümleri:

Yaktı Yaktı (1993)

Sen İki Gözümsün (1995)

Sus (2008)

Hala Hala (2009)

Alırım aklını (2010)

Hayde (2011)

300 – 500 (2012) (Single)

Bak Güzele (2013) (Single)

Altın Çağ (2015)

Sallayana Sallaya (2016) (Single)

Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali Fatih Ürek kaç yaşında, aslen nereli? Fatih Ürek eski estetiksiz kilolu hali

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.