Fatih Terim’den Younes Belhanda’ya uyarı “seni kovacaklar”

Sivasspor birlikteliği sonrası yönetimi hedef alan açıklamalar yapan Younes Belhanda’ya pazartesi günü hocası Fatih Terim, “Seni kovacaklar, özür dile” diye uyardığı gün yüzüne çıktı.
Takip et
Fatih Terim’den Younes Belhanda’ya uyarı “seni kovacaklar”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sivasspor beraberliğinden sonra yayıncı kuruluşa konuşan Younes Belhanda’nın “Twitter’da, Instagram’da kendilerine bakmak, basında ne oluyor incelemek yerine zemin konusunu çözmeliler” açıklaması Galatasaray’daki sonu oldu ve dün sözleşmesi tek taraflı feshedildi.

Sabah’ın haberine göre; Başkan Mustafa Cengiz, “O sözleri bize belirtti!” diye yöneticilerle toplantı yaptı. Faslı 10 numaranın sözleşmesini feshetme kararı alan sarı-kırmızılı yönetim, kulüp avukatlarına talimatı verdi ve 2 gün boyunca Belhanda’nın sözleşmesi ve sözleri satır satır incelendi.

“Çıkıp özür dile yoksa bu işin sonu iyi görünmüyor”
Süreci yakından takip eden teknik direktör Fatih Terim’in, pazartesi günkü idmanda oyuncusunu uyardığı gün yüzüne çıktı. Terim “Çıkıp özür dile yoksa bu işin sonu iyi görünmüyor” derken, hocasının tavsiyesini dikkate alan Belhanda “Başkan ve yönetim kurulu ile ilgili konuşmadım” ifadesiyle geri adım attı.

Sözleşmesi feshedildi

Fakat bu mesaj da Belhanda’yı kurtaramadı! Başkan Cengiz dün sabah Türk Telekom Stadı’ndaki kulüp binasına gelir gelmez “Sözleşmeyi derhal feshedin” talimatını verdi ve KAP’a “Younes Belhanda’nın sözleşmesi tek taraflı ve haklı nedenle feshedilmiştir” açıklaması yapıldı.

“Gerçekten bunu yapabilirler mi?”
İdman için gittiği Florya’da bu kararı öğrenen Belhanda’nın ilk tepkisi ise “Gerçekten bunu yapabilirler mi?” biçiminde oldu ve 31 yaşındaki yıldız oyuncu kulüp tarafından yapılan bu işlemin geçerliliğini incelemeye başladı.

Kesintiyi kabul etmedi

– Selefi Sneijder’in aksine büyük maçlara golleriyle değil kartlarıyla damgasını vurdu.

– 10 numaralı formanın skor katkısı olarak karşılığını hiçbir zaman veremedi.

– Geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde oyundan alındığı Real Madrid maçında kendisini ıslıklayan taraftara Fransızca çok ağır küfürler etti.

– Geçen sezon Gençlerbirliği deplasmanı dönüşünde havaalanında taraftarla kavga etme noktasına geldi.

Pandemi döneminde ödenmeyen alacakları için kulübü FIFA’ya şikâyet etti.
Maaşında % 15 kesintiyi kabul etmedi.

Zemin bahaneydi
3 milyon 350 bin Euro garanti ücrete sahip Belhanda uzun süredir Galatasaray’la sözleşmesini uzatmak istiyordu. 2 milyon Euro’ya yeni sözleşme imzalamaya hazır olduğunu belirten Faslı 10 numara, yönetimden bir türlü olumlu yanıt alamadı. Fatih Terim’in kalması yönünde görüş vermesine karşın somut adım atılmadı. Belhanda da bu vaziyeti takım arkadaşlarına “Sosyal medyada hakkımda yazılan olumsuz yorumlardan etkilendiler ve sözleşmemi uzatmadılar” diye anlattı. Yıldız oyuncu zemini bahane ederek de yönetimi röportaj esnasında eleştiri yağmuruna tuttu.

Terim onay vermedi

Başkan Mustafa Cengiz ve yöneticiler, Belhanda kararını resmiyete dökmeden önce Fatih Terim’e bildirdiler. Terim’in sözleşme fesih konusuna onay vermediği öğrenildi. İmparator oyuncusuna özür mesajı yazdırarak gerekeni yaparken, yönetim ise Terim’in onayı olmamasına karşın Belhanda’nın sözleşmesini feshetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.