Fatih Terim, Lemina için talimatını verdi!

Mario Lemina'nın 16 milyon Euro'luk opsiyonunu çok yüksek bulan Cim Bom, Gabonlu yıldızı 1 sene daha kiralamak istiyor. Southampton ise oyuncusunu satmayı hedefliyor. Taraflar arasındaki görüşmelere Lemina da dahil olurken, kulübüne "Galatasaray'da çok mutluyum. Bırakın burada kalayım"dedi. 26 yaşındaki yıldızın bu tavrı, ibreyi Aslan'a çevirdi.
Takip et
Fatih Terim, Lemina için talimatını verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sezonun ikinci yarısında müthiş bir çıkış yakalayan ve 10 maçlık yenilmezlik serisi elde eden Galatasaray, kemik kadroyu korumak istiyor.

Fatih Terim, en kilit üçlü olarak Lemina, Onyekuru ve Seri’yi görüyor. Terim’in özellikle 26 yaşındaki Lemina’nın mutlaka takımda kalması yönünde rapor vermesi üstüne yönetim harekete geçti. Sezon başında kiralık kadroya katılan Gabonlu futbolcunun satın alma opsiyonu 16 milyon Euro. Mevcut kriz ortamında Galatasaray’ın bu rakamın yarısını dahi ödemesi zor gözüküyor. Dolayısıyla Cim Bom, 1 yıl daha Lemina’yı kiralamak amacında. Ancak kulübü Southampton oyuncusunu satmaktan yana. İşte tam da bu aşamada Lemina’nın devreye girdiği ve İngiliz ekibinden kolaylık istediği öğrenildi.

Yüksek teklif gelmezse…

Lemina’nın kulübüyle görüşüp, “Galatasaray’da çok mutluyum. Burada tamamen futbola odaklandım ve kendimi buldum. Bırakın Galatasaray’da kalayım” talebinde bulunduğu söylendi. Başarılı orta sahanın bu tavrı ibreyi şuanlık Cim Bom’a çevirirken, Southampton yüksek bir teklif almazsa, 2022’ye kadar sözleşmesi bulunan Lemina’yı 1 sene daha Aslan’a kiralayabilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.