Fatih Portakal son çare olarak CİMER’e şikayette bulundu!

FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal iki kez Bakan Murat Kurum’a seslendi ve kişisel verilerinin neden bazı gazetelere sızdırıldığını sordu. Ancak cevap alamadı. Bunun üzerine gazeteci son çare olarak CİMER’e başvurdu.

Gazeteci Fatih Portakal, kişisel verilerinin sızdırılması hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Yeni Asır Gazetesi ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

”KİMİ KİME ŞİKAYET EDİYORSAM ARTIK!”

Fatih Portakal, bu kararını Twitter hesabından duyurdu:

”Kişisel verimin sızdırılması, raporun bize verilmeden gene yandaşa ulaştırılması… Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve başındaki isim Murat Kurum’a 2 gündür soruyorum. Duymazı oynuyorlar, susuyorlar. Yeniasir ve sizler ile ilgili #CİMER’e suç duyurusunda bulundum. Kimi, kime şikayet ediyorsam artık!”

Fatih Portakal son çare olarak CİMER’e şikayette bulundu!

NE OLMUŞTU?

İzmir’in Seferihisar ilçesinde, Fatih Portakal’ın eşi Armağan Portakal tarafından 2015 senesinde kurulan çiftlikte, kaçak yapılaşmaya gidildiği şikayeti üstüne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı.

Yapılan ilk araştırmada, ailenin 3 parça yapı için 2018 senesinde çıkarılan İmar Barışı kanunundan yararlandığı belirlendi. 2016 senesinde yapılan 36 metrekare alana sahip atölye olarak kullanılan ahşap bina, depo olarak kullanılan 21 metrekarelik bina ve önündeki pergoleli mutfak olarak kullanılan bölüm ile hobi odası olarak kullanılan 10 metrekarelik ahşap bina için yapı kayıt belgesi alındığı saptandı. Fotoğraflarla da belirlendi.

Portakal, talep ettiği halde kendisine verilmeyen dosyadaki fotoğrafların yandaş medya kuruluşlarının eline geçmesi ve kişisel bilgilerinin sızdırılması hakkında sosyal medya hesabından tepki gösterip “Devlet denen aygıta güveni zedeliyorlar. Foto uçtuğuna göre rapor da uçar! Değil mi?” demişti.

Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı