adplus-dvertising

Fatih Koparan kimdir, kaç yaşında, nereli? Fatih Koparan biyografisi!

Gezgin olarak tanınan Fatih Koparan'ın hayatı merak ediliyor. Turizmci olduğu için yılın 6 ayı çalışıyor, kalan 6 ayın büyük bir kısmını ise seyahat ederek geçiriyor. Peki, Fatih Koparan kimdir? Fatih Koparan kaç yaşında, nereli? Fatih Koparan mesleği nedir? Fatih Koparan hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde...
Takip et
Fatih Koparan kimdir, kaç yaşında, nereli? Fatih Koparan biyografisi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da okurken gelen bir iş teklifiyle 19 yaşında Marmaris’e taşındı. O günden Marmaris’te yaşamını sürdürüyor.

Jung, bu tutkuyu; “gezginlik asla nesnesini bulmayan bir arzunun, yitik anneye duyulan bir özlemin sembolüdür.” diye açıklamış. Benimkisi de bitmeyen bir merak. Yürüyebildiğim sürece geziyor olacağım” diyor…

Peki, Fatih Koparan kimdir? Fatih Koparan kaç yaşında, nereli? Fatih Koparan mesleği nedir? Fatih Koparan hayatı ve biyografisi nedir?

Fatih Koparan kimdir, kaç yaşında, nereli? Fatih Koparan biyografisi!

FATİH KOPARAN KİMDİR?

Balkan göçmeni bir ailenin çocuğu olan Fatih Koparan, 23 Temmuz 1981 yılında Sakarya’da dünyaya geldi. İstanbul’da okurken gelen bir iş teklifiyle 19 yaşında Marmaris’e taşındı. O günden Marmaris’te yaşamını sürdürüyor. Turizmci olduğu için yılın 6 ayı çalışıyor, kalan 6 ayın büyük bir kısmını ise seyahat ederek geçiriyor.

Daha çocukken Gelişim Coğrafya ansiklopedileriyle başlayan seyahat tutkusu büyüdükçe gerçekleşmeye başlayan Fatih Koparan, Instagram üzerinden deneyimlerini paylaşıyor. Fatih Koparan, verdiği bir röportajda ailesi ve kendisine ilişkin şu bilgileri vermişti:

“Babam memur annem ev hanımı. 5 kardeşiz. Bursa’da yaşıyordum, İstanbul’da üniversiteye kazandım. İlk senede, bir arkadaşımla kitap fuarına gittik. Öyle geziyoruz, arkadaşın annesi yanında bir arkadaşıyla geldik. Annesinin arkadaşı, çocuklar siz ne yapıyorsunuz falan dedi. Biz de okuyoruz dedik. İngilizce biliyor musunuz, biliyoruz dedik. Benim Marmaris’te kuyumcum var, çalışır mısınız dedi. Biz de kabul ettik. Çok iyi İngilizce bildiğimizi düşünüyorduk. Marmaris’e gittik kocaman bir kuyumcu dükkânı, biz altın bile görmemişiz yani. Çalışmaya başladık. Bir kuyumcuda çalışan insan deyince aa tezgahtar falan diyebilirler o insanlar ana dilleri gibi konuştukları 5 dil biliyorlar. Bizim çaycımız 7 dil biliyordu.

Orada takıla takıla başladık anlamaya insanları. Sonunda da sevdiler bizi, çalışmamıza izin verdiler. Yoksa izin vermezlerdi. Yetenekli olduğum ortaya çıktı, iyi para kazanmaya başladım. 2007 yılında şu anki dükkânda çalışmaya bıraktım sonra arkadaşım emekli olup bana bıraktı. Yaklaşık 20 yıldır aynı sokakta çalışıyorum.”

FATİH KOPARAN’A SALDIRI OLAYI NE, KİM SALDIRDI?

Turizm işiyle uğraşan ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla birçok kesim tarafından takip edilen Fatih Koparan, 2019 yılında Marmaris’te saldırıya uğradı. Uzun süredir twitter hesabında tehdit edildiğini belirten Fatih Koparan, Marmaris’te çalıştığı iş yerine girmek istediği sırada kalabalık bir grubun saldırısına uğradı.

Fatih Koparan kimdir, kaç yaşında, nereli? Fatih Koparan biyografisi! Fatih Koparan kimdir, kaç yaşında, nereli? Fatih Koparan biyografisi!

Yaşadığı anları paylaşan Fatih Koparan, “Arkadaşlar dükkanıma girerken 10 kişi saldırdı linç ettiler. Lütfen birileri yardım etsin artık. Arkadaşlar mafya hala dükkanımın önünde ölümle tehdit ediyor. Kimse gelmiyor. Polis hala gelmedi. insanlar linç etmek için toplandı ve gelen yok uzun süredir. Bunlar kaçakçı arkadaşlar. Ben devamlı polise şikayet ettiğim için rahatsız oldular bir şey yapılmazsa beni öldürecekler.” dedi.

Fatih Koparan kimdir, kaç yaşında, nereli? Fatih Koparan biyografisi! Fatih Koparan kimdir, kaç yaşında, nereli? Fatih Koparan biyografisi!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.