Fatih Erbakan’dan faiz açıklaması! “nasıl bir mikrop olduğunu gördük”

Türkiye'nin dört bir yanından gelen çiftçilerle bir araya gelen Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'dan çarpıcı bir açıklama geldi. Erbakan faiz ile ilgili düşüncelerini “Faizin nasıl bir bela ve mikrop olduğunu açık bir biçimde bir defa daha görmüş oluyoruz” diyerek belirtti.
Takip et
Fatih Erbakan’dan faiz açıklaması! “nasıl bir mikrop olduğunu gördük”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye’nin dört bir yanından gelen çiftçilerle buluştu. Yapılandırma Yasası’nun borcun aslıyla ve faiziyle alakalı hiçbir indirime gitmediğini söyleyen Erbakan, “Çiftçilerimizin bu borcun altından kalkabilmesi mümkün değil. Acilen çiftçilerimizi rahatlatacak bir düzenlemenin yapılması gerekir” şeklinde konuştu.

Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Ankara’ya gelen çiftçilerle partisinin genel merkezinde buluştu. Çiftçilerin problemlerini dinleyen Erbakan, daha sonra basın toplantısı gerçekleştirdi. TBMM’de kabul edilen Yapılandırma Yasası’nun borcun aslıyla ve faizleriyle alakalı hiçbir indirime gitmediğini belirten Erbakan, “Bunlar tamamen borcun içerisinde durmaya devam ediyor. Masraf ve vekalet ücretlerinin de peşin olarak ödenmesi koşul koşuluyor. Bu nasıl yapılandırma? 1-2 ay öteledim. Buradaki esas zulüm üstünde işletilen borcun 4-5 misline çıkmış olan faizler. Bunlarla alakalı herhangi bir indirime gidilmedikten sonra 1, 3, 5 ay öteleyim. Çiftçinin altından kalkması mümkün olmuyor. Son bir senede bu vaziyetten mağdur olan çiftçilerimiz tam 23 defa Ankara’ya gelmişler. İbrahim Kaya kardeşimiz 10 gündür Ankara’da. Bu derdine bir çare bulunması için burada bulunuyor. Diyorlar ki ‘Elimizdeki sermaye, varımız yoğumuz bu borcun ilk taksiti olan yüzde 30’luk kısmını dahi ödemeye yetmiyor.’ Milli Görüş olarak 50 yıldan fazla zamandır en ciddi biçimde vurguladığımız, söylediğimiz faizin nasıl bir bela ve mikrop olduğunu açık bir biçimde bir defa daha görmüş oluyoruz. Çiftçilerimizin bu borcun altından kalkabilmesi mümkün değil. Acilen çiftçilerimizi rahatlatacak bir düzenlemenin yapılması gerekir” diyerek konuştu.

“YENİDEN REFAH PARTİSİ OLARAK MİLLETİN EFENDİSİ OLAN KÖYLÜMÜZÜN, ÇİFTÇİMİZİN DERDİYE DERTLENİYORUZ”

Tekrardan Refah Partisi’nin köylünün ve çiftçinin derdiyle dertlendiğini, üreticiye sahip çıkmayı bir borç bildiklerini vurgulayan Erbakan, şunları belirtti:
“Bizler Tekrardan Refah Partisi olarak milletin efendisi olan köylümüzün, çiftçimizin derdiyle dertleniyoruz. Üreticimize sahip çıkmayı milletimiz, ülkemiz ismine bir borç biliyoruz. Üreticimizin, çitçimizin, tarımla uğraşan kesimin iflas etmesi, batması, perişan olması, çiftçimizin hapse atılması, çocukların ortada kalması gibi zulümleri kesinlikle kabul etmiyoruz. Bir kez çiftçi üretmezse milletimiz aç kalır. Çiftçinin perişan olması demek yalnızca kendisinin ekonomik sıkıntı çekmesi değil, milletin de aç kalması demektir. Bir savaş anında, bir kriz anında eğer sizin çiftçiniz üretmezse buğdayınız, ununuz, sebzeniz, meyveniz olmazsa, ekmeğiniz olmazsa aç kalırsınız. Aç kaldığınız zaman uçaklarınız, tanklarınız,’larınız, SİHA’larınız, savaş gemileriniz, silahlarınız, topunuz, tüfeğiniz, paranız hiçbir işe yaramaz. Bunların hiçbirini oturup yemek olarak yiyemezsiniz. Ekmeğiniz olmazsa, aç kalırsanız bağımsızlığınızla alakalı bir problemdir bu. Bağımsız olamazsınız, dışarıya muhtaç olursunuz Allah muhafaza buyursun”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.