adplus-dvertising

Fatih Atlı: ‘Altın kemeri Ali Gürbüz’e vermemeye çalışacağız’

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne iddialı hazırlanan başpehlivan Fatih Atlı, 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni de kazanması vaziyetinde altın kemerin ‘ebedi sahibi’ olmayı hak edecek Ali Gürbüz’e meydan okudu. 2014 senesindeki 653. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin birincisi olan Fatih Atlı, “Bu sene Ali Gürbüz’ün kemer yılı. O, kemeri almaya çalışacak. Biz de ona vermemeye çalışacağız” şeklinde konuştu.
Takip et
Fatih Atlı: ‘Altın kemeri Ali Gürbüz’e vermemeye çalışacağız’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edirne Sarayiçi Er Meydanı’nda 1-3 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne çok sıkı hazırlandığını, katıldığı Amasya Karakucak Yağlı Güreşleri’nde de son vaziyetini test ettiğini söyleyen Atlı, “Ali Gürbüz altın kemeri iki sene üst üste aldı. Üçüncü yıl de almaya çalışacaktır. Biz de vermemek için mücadele edeceğiz. İnşallah ortaya seyir zevki güzel bir güreş çıkacak. Bütün halkımızı Kırkpınar’a bekliyorum” diyerek konuştu.

Fatih Atlı: ‘Altın kemeri Ali Gürbüz’e vermemeye çalışacağız’

“Güreş, ülkemizde hak ettiği alakayı görmüyor”

Ebedi altın kemerin sahibi Ahmet Taşçı’yı yağlı güreşin efsanesi olarak gördüğünü vurgulayıp sağlığının el verdiği müddetçe 45’ine kadar güreşmek isteyen 38 yaşındaki Samsunlu başpehlivan Atlı, “Uluslararası turnuvalarda en çok madalya getiren güreş ülkemizde hak ettiği yerde değil. 660 senelik bir Kırkpınar tarihi var. Bu köklü kültür herhangi bir Avrupa, Asya ülkesinde olsaydı çok farklı olurdu. Yetkililere sesleniyorum. Ülkemizin yüz akı olan bu branşı hak ettiği yere getirsinler” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.