adplus-dvertising

Faruk Fatih Özer kimdir, kaç yaşında? Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında merak edilenler

Çıkan haberlere göre son 24 saattir internet sistemlerini kapatan kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in yaklaşık 2 milyar dolarla dün akşam İstanbul Havalimanı'ndan yurtdışına çıktı. Özer'in geçmişi merak konusu oldu. Faruk Fatih Özer Kimdir? İşte Faruk Fatih Özer’in Kariyeri, doğum tarihi ve hakkında merak edilenler
Takip et
Faruk Fatih Özer kimdir, kaç yaşında? Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yerli kripto para borsası THODEX’in kurucusu Faruk Fatih Özer kimdir merak konusu oldu. Yurt dışına kaçtığı iddia edilen Fatih Özer hakkındaki bilgiler gündemin araştırılan konuları arasında..

Türk kripto para borsalarından birisi olan Thodex’in batıp batmadığı merak edilen konulardan birisi oldu. Kullanıcılar siteye giriş yapamazken hesapların ne olacağı merak ediliyor.

Müvekkilleri adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunduğunu açıklayan Avukat Oğuz Evren Kılıç, “Thodex’in kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan akşamı yurtdışına çıktığını öğrendik” dedi. Bu gelişmenin ardından Faruk Fatih Özer kimdir araştırılıyor.

Faruk Fatih Özer Kaç Yaşında, Doğum Tarihi Ne?

Faruk Fatih Özer 1993 İstanbul doğumlu olduğu ve 2021 yılı itibariyle 28 yaşında.

Faruk Fatih Özer Sosyal Medya Hesapları

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in Twitter hesabını kapattığı ortaya çıktı. Kullanıcılar, Thodex borsasının CEO’su Özer’in profiline ulaşılamıyor.

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter, Instagram hesaplarını kapattı.

Thodex’in kayıp CEO’su Faruk Fatih Özer’in instagram adresi @ozerfarukfatih dir.

Faruk Fatih Özer kimdir, kaç yaşında? Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında merak edilenler

Faruk Fatih Özer Kimdir?

Faruk Fatih Özer, en az 400 bin kişinin hesabının bulunduğunu ve bunlardan 391 bininin aktif hesap olduğunu belirtilen bir kripto para alım satım platformu olan Thodex’in kurucusudur.

Faruk Fatih Özer çalışma hayatına 2007 yılında başladı.

2008 yılında Koineks şirketi ile kripto para borsasında giriş yaptı, 2017 yılının eylül ayı ile beraber Thodex’i kurdu ve Koineks’in mevcut kullanıcıları Thodex’e taşındı.

Bir dönem e-ticaret sektöründe de aktif olan Faruk Fatih Özer, ardından yazılım teknolojileriyle ilgilenmeye başladı. Thodex şirketi başta Türkiye olmak üzere Myammar, Azerbaycan ve İngiltere gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyordu.

Faruk Fatih Özer kimdir, kaç yaşında? Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında merak edilenler

Faruk Fatih Özer’in Kariyeri

2017 yılında daha 24 yaşındayken Koineks ismi ile kurduğu kripto para borsasının adını Thodex olarak değiştirmiştir.

Faruk Fatih Özer, en az 400 bin kişinin hesabının bulunduğunu ve bunlardan 391 bininin aktif hesap olduğunu belirtilen bir kripto para alım satım platformu olan Thodex’in kurucusudur.

Thodex kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer, geçen ocak ayında verdiği bir röportajda işlem hacminin 97.2 milyar TL’ye ulaştığını açıklamıştı. Şirketin kayıtlı kullanıcı sayısının 400 bine çıktığını, yurtdışındaki üye sayısının da 4 bini aştığını ifade etmişti.

Faruk Fatih Özer’in öyküsü ilk olarak 2017 yılında Koineks ile başlamıştır. Faruk Fatih Özer’in kendi ağzından anlattığı hikayeye göre blockchain teknolojisi ve sınırlarını ortadan kaldıran bir kripto para gücünün birleşmesi ile beraber Koineks oluşmuştur. Kurulduğu tarihte 5 farklı kripto paranın bir borsadan alınıp satılması mümkün olmadığı için yerli kripto para borsaları içerisinde bu konuda bir ilk olmuştur. Türkiye’nin en iyi kripto para borsaları içerisinde yer almış ve kullanıcıların güvenini kazanmıştır. Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’sini kurarak da sektörde oldukça önemli bir gelişmeye yol açmışlardır. Piyasada 18’inci sıraya kadar çıkmışlardır. Koineks’in bu başarıları elde etmesini sağlayan Faruk Fatih Özer, sonrasında Thodex devrini başlatmıştır.

Faruk Fatih Özer globalleşme sürecini oldukça profesyonel bir şekilde yönetmektedir. ABD’den FinCen MSB lisansı alınmıştır. Üyelerin daha da büyüyebilmesi için kullanıcı odaklı yenilikler yapılmaktadır. Bu süreçte Koineks’te yapılanlardan ilham alınmakta ve yapılamayanların da neden yapılamadığına odaklanılarak Thodex’i daha başarılı hale getirmek hedeflenmektedir. Faruh Fatih Özer ve ekibi; her kullanıcının davet ettiği yeni kullanıcılar üzerinden kazanabilecekleri bir sistem uygulayarak Thodex ile de kullanıcı dostu olduğunu göstermiştir. Thodex’in web sitesi, mobil uygulaması ve sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar için kullanımı daha kolaydır.

Faruk Fatih Özer Kaçtı mı?

Kendi röportajında anlatığına göre aile şirketlerinin Myanmar’da yatırımları varmış. Çıkan haberlere göre Tayland’a gittiği iddia ediliyor. Belki de Taylan üzerinden, daha önce bahsettiği Myanmar da ki yatırımlarının başına geçmiş olabilir.

Thodex Nedir?

Thodex Bitcoin ve Kripto para alınıp satın alınan bir kripto para borsasıdır. Thodeks ve öncüsü olan Koineks borsası düşük komisyon ücretleri verdiğini/vereceğini iddia ettiği hediye coin, hediye araba gibi vaatler ile yaygınlaşmıştır.

Thodex Tamamen Kapandı mı? Thodex Battı mı?

Thodex kripto para borsası 20 Nisan 2021 yılında yayınlamış olduğu Twitter bildirimi ile 6 saatlik bir bakıma girdiğini duyurmuştur. Aynı günün yani 20 Nisan 2021 tarihinde ise borsanın yurtdışında olan bir borsaya satıldığını duyurdular ve daha sonra çıkan haberlere göre yurtdışına kaçtığını öğrendik. Elimizde ki verilere göre Thodex borsası tamamen kapanmıştır.

Faruk Fatih Özer kimdir, kaç yaşında? Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında merak edilenler

Geçtiğimiz haftalarda 2 milyon adet Dogecoin dağıtarak oldukça ses getiren yerli kripto borsası THODEX, birkaç gün süren işlem kesintilerinin ardından tamamen kapandı.

Sosyal medyada bazı kullanıcılar günlerdir para çekme işlemi yapamadıklarını dile getirerek tepki gösterdi. Kullanıcılar telefon numaralarından ilgili borsa firmasına ulaşamadıklarını ve web sitelerindeki destek sistemi üzerinden geri dönüş sağlamadıklarını belirterek, borsa firmasının elinde yeteri kadar coin olmadığı için transfer işlemi yapmadıklarını iddia etti.

Thodex kullanıcıları bir anda hesaplarına erişemeyince iletişim kurmak için çabalasa da internet sitelerinde ulaşabilecekleri bir telefon ya da e-posta adresi bulunmuyor. Bu nedenle sosyal medya platformlarında Thodex’e ilişkin birçok paylaşım yapıldı. Sosyal medya platformlarında Thodex’in ofisinin boşaltıldığı, hafta içi olmasına rağmen ofisin boş olduğu ve sadece tabelanın kaldığı iddia edildi.

Türk kripto para borsalarından birisi olan Thodex’in batıp batmadığı merak edilen konulardan birisi oldu. Kullanıcılar siteye giriş yapamazken hesapların ne olacağı merak ediliyor.

Müvekkilleri adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunduğunu açıklayan Avukat Oğuz Evren Kılıç, “Thodex’in kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan akşamı yurtdışına çıktığını öğrendik” dedi.

Thodex Erkan Öz İlişkisi

Ünlü kripto para uzmanı Erkan Öz ile uzun süreli bir sponsorluk anlaşması da yapmış olan Thodex borsası Ünlü fenomenin kitlesini de kullanmıştır. Erkan Öz’ün twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre iki ay öncesinden tüm sponsorluk anlaşmaları bitmiş. Ancak tüm açıklamalara rağmen bir çok mağdur Erkan Öz’ü suçlamaya devam etmekte, kendilerinin dolandırılmasına sebep oldukları için kızmaya devam etmektedirler.

Thodex İşlem Hacmi Ne kadardı?

Thodex borsasının kapanmadan önceki gün ki işlem hacmi verilerini Coinmarketcap.com sitesinden aldığımız verilere göre 19 Nisan 2021 tarihinde 585 Milyon dolar günlük işlem hacmi yapılmış. Bu işlem hacminin yarısından fazlası sadece DOGECOIN olduğunu görüyoruz.

Faruk Fatih Özer kimdir, kaç yaşında? Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında merak edilenler

ÇİFTLİK BANK’A BENZETİLDİ

Firmadan ise çelişkili açıklamalar geldi. İlk olarak 6 saat süreceği belirtilen bakım çalışmasının, son yapılan devir işlemi açıklaması ile 4-5 gün daha devam edeceği kaydedildi. Endişeli Thodex kullanıcıları bir anda hesaplarına erişemeyince iletişim kurmak için çabalasa da internet sitelerinde ulaşabilecekleri bir telefon ya da e-posta adresi bulunmuyor. Olay, sosyal medyada günün en çok konuşulan konusu oldu. Mağdurların bazılarının ‘Thodex’in battığı ve sahiplerinin yurtdışına kaçtığıyla’ ilgili paylaşımları ise dikkat çekti. Olayı ‘Çiftlik Bank’a benzetenler dahi oldu.

Şirket ortaklık için 4-5 gün süre istedi

Thodex internet sitesinde ise yeni ortaklık nedeniyle devir işlemi yapılacağı gerekçesiyle kullanıcıların önce 6 saat ardından ise dört-beş gün siteyi kullanamayacağını duyurdu. Thodex’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin; sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımlar atması da kaçınılmaz hale gelmiştir. İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız; dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri; uzun süredir şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup; devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.”

FARUK FATİH ÖZER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Twitter üzerinden bazı kullanıcılar şirketin yöneticisi olarak Faruk Fatih Özer’e “nitelikli dolandırıcılık” yaptığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Suç duyurusunda şirketin yöneticisi Faruk Fatih Özer’in açıklama yapmadığını, polis nezaretinde şirketin adresine gidildiği ve adreste kimsenin olmadığı öne sürüldü.

Thodex’in kurucusu olan Koinex adlı şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Farik Fatih Özer’in dün akşam İstanbul Havalimanı’ndan yurtdışına çıkış yaptığını tespit ettiklerini belirterek, “Bir kaç gündür para transferlerinde sorun yaşandığını Özer’in avukatı bize iletti. Son olarak site tamamen kapatıldı. Mağdurlar arasında panik başladı. Bulundukları illerde cumhuriyet savcılıklarına suç duyuruları yapıyorlar” dedi.

Faruk Fatih Özer kimdir, kaç yaşında? Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında merak edilenlerFaruk Fatih Özer kimdir, kaç yaşında? Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında merak edilenler

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.