Faruk Çelik: Yüzde 40 Ve Üstü Oy Alan Cumhurbaşkanı Seçilsin

AK Parti'nin kurucularından olan Faruk Çelik Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili öneride bulundu. Yüzde 40 ve üzeri oy alan aday Cumhurbaşkanı seçilsin dedi.

Eski bakanlardan olan Faruk Çelik yüzde 50+1 oy oranının değiştirilmesi yönünde öneride bulundu. Bu formülün Türkiye’yi yorduğunu düşünen Çelik, yüzde 40 ve üzeri oy alan adayın ilk turda seçilsin dedi.


Faruk Çelik, AK Parti’de siyasi hayatına devam eden ancak yönetimle ilgili farklı düşünceleri olan isimlerin, 4-5-6 Ekim’de Kızılcahamam’daki kampına katılarak eleştirilerini yöneltmesi gerektiğini belirtti

Şu an Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan eski bakan, Bursa’da yayın yapmakta olan Olay gazetesinden Ahmet Emin Yılmaz’a konuştu. 4-6 Ekim’de Kızılcahamam’da yapılacak olan toplantı için davet geldiğini ve gideceğini belirten Faruk Çelik, “Şu anda Parti’den ayrılan arkadaşlara da davetiye geldi. Gelsinler, 300 milletvekili önünde her şeyi söylesinler. Bunlar yapılmadan, ilgili platformlarda mücadele verilmeden parti kurma yaklaşımları bu süreçte sakıncalı.” ifadelerine de açıklık getirmek adına Independent Türkçe’ye açıklama yaptı.

“SÖZLERİM YANLIŞ AKTARILDI”

Bu sözlerinin yanlış aktarıldığının altını çizen Çelik, partiden istifa edenlerin Kızılcahamam’da gerçekleşecek olan toplantıya çağrılma gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi ve AK Parti’de siyasi hayatına devam eden ancak yönetimle ilgili farklı düşüncelere sahip olan isimlerin, bu kampa katılarak eleştirilerini yöneltmesi gerektiğini belirtti.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı