Falcı, Büyücü iddialarına dolandırıcılık davasında “Yaşam koçuyum” cevabı!

Yıldızname bakma ve büyü yapma vaadiyle Işıl Avşar’ı dolandırdığı iddiasıyla 15 sene hapsi istenen Sevgin Mükerrem Ergüneş, “İlkokul mezunuyum, yaşam koçuyum. Aylık gelirim 40 bin lira. Işıl’dan da peyderpey 625 bin TL aldığım doğrudur. Kendisini dolandırmadım” şeklinde konuştu.
Takip et
Falcı, Büyücü iddialarına dolandırıcılık davasında “Yaşam koçuyum” cevabı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Beykoz’da insan kaynakları alanında çalışan Işıl Avşar’ın “625 bin 650 lira dolandırıldım” şikâyeti üstüne, hayat koçu Sevgin Mükerrem Ergüneş, gayrimenkul danışmanı Hatice Defne Balcı ve sosyal medya fenomeni Irmak Avşar’a ‘dini duyguları suistimal yoluyla dolandırıcılık’ suçundan 15’er sene hapis istemiyle dava açıldı. Anadolu 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşması önceki gün görüldü.

‘KÜÇÜK ÜCRETLER ALIYORUM’

Duruşmada savunma yapan Ergüneş, şunları belirtti: “İlkokul mezunuyum, hayat koçuyum. Aylık gelirim 40 bin lira. Işıl fal baktırmak istedi. Ben de fal bakarak küçük ücretler almaktayım. Erkek arkadaşıyla alakalı sıkıntıdaydı, terapi uyguladım. Bana teşekkür için çiçek bile gönderdi. Işıl’dan da peyderpey 625 bin TL aldığım doğrudur. Hatice’nin hesabına 625 bin 650 lira gönderdi. Kendisini dolandırmadım.”

Hürriyet’t yer verilen habere göre, Hatice Defne Balcı ise olayla alakası olmadığını öne sürerek, “Sevgin Hanım benden bir banka kartı çıkartmamı istedi. Eski eşiyle sıkıntıları varmış. Bu sebeple kartı çıkartıp şifresiyle beraber kendisine verdim. Hiçbir menfaat elde etmedim” ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜ OLDUĞUNU SÖYLEDİ’

Işıl Avşar ise, Ergüneş’i sosyal medya fenomeni Irmak Avşar’ın hesabında gördüğünü belirtip “Bana yıldızname baktığını belirtti, 250 TL istedi. Falda erkek arkadaşımın beni arayacağını gördü. Gerçekten de aradı, ben de ona inandım. Bu olaydan sonra Ergüneş beni aramaya başladı. Adıyaman’da bir hoca olduğunu, falıma baktıracağını belirtti. Bende büyü olduğunu belirtti. Büyüyü bozdurmak için hocaya para veriyormuş. Şikâyetçiyim” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.