Falcao UEFA’ya Konuştu

Yaz transfer dönemine damga vuran, yoğun çabalar sonucu transfer edilen Radamel Falcao UEFA’ya röportaj verdi.

Uzun uğraşlar sonucu sansasyonel bir şekilde Galatasaray’a imza atan dünyaca ünlü futbolcu Radamel Falcao, UEFA ile röportaj yaptı. Falcao verdiği röportajda, “Bence iyi bir oyuncunun golcü olabilmesi için belli bazı yeteneklere doğuştan sahip olması ama daha sonra bunların üzerinde çalışması lazım. Yıllar geçtikçe bleli bir birikim oluşturur ve golcülük sanatında daha iyi olursunuz. Kesin olan bir şey var, çalışkan olmak ve çabalamak hayati önemdedir. Tecrübe kazandıkça her şeyin enerji ve istek olmadığını anlıyorsunuz. Bir şekilde, bir pozisyonu öngörmeyi ve bunun için sabretmeyi öğreniyorsunuz. O doğru anı beklemek ve nereye hücum edeceğini bilmek önemli. Zamanla belli hamlelerin nasl gelişeceğini kendiliğinden biliyorsunuz. Bence ben bu yetenekle doğdum ve yıllar geçtikçe üzerinde çalışarak geliştirdim. Uzmanlık alanım haline geldi. Ama diğer her şey de böyle.” dedi.

HALA ŞEKİLLENMEYE DEVAM EDEN BİR TAKIMIZ

Radamel Falcao, “Biz hala şekillenmeye devam eden bir takımız. Çünkü transfer döneminin son anlarında yeni oyuncuların gelişiyle kadromuz tamamlandı. Evimizde oynadığımız PSG maçını kazanamadık ama bunun bizi düşürmemesi gerekiyor. Tam tersi olmalı. Bu oyuncu grubunun önümüzdeki maçlarda gerçekten heyecan yaratacak ve hedeflediğimiz başarılara ulaşacak kalitesi var.” ifadelerini kullandı.

REAL MADRİD’İN ÜZERİNDE SORU İŞARETLERİ OLSA BİLE

Radamel Falcao, “Real Madrid’in üzerinde bazı soru işaretleri var. Ancak onlar sonuçta Real Madrid ve müthiş oyunculardan kurulu bir ekip. Umarım takım olarak o maçlara kadar birbirimize daha alışmış ve daha güçlü olacağız. Çünkü iyi oynayrsak ihtiyacımız ve isteğimiz olan sonuçları alabileceğimizi biliyoruz. Bu maçlar bizim için çok önemli olacak. Real Madrid’deki büyük oyunculara karşı oynamak her zaman ayrı bir motivasyondur. Bence her futbolcu için Real Madrid’e ve oyuncularına karşı oynamak heyecan vericidir. Umarım keyif alarak güzel bir oyun oynayacağız ve 3 puanı alacağız.” dedi.

GALATASARAY DEVASA BİR KULÜP

Radamel Falcao, “Galatasaray, Türkiye’de devasa bir kulüp. Çok tutkulu bir taraftar kitlesi var. Her zaman Türkiye’de şampiyonluk için mücadele ediyor ve Avrupa sahnesinde daha güçlü büyük bir ekip olmayı hedefliyor. Buraya gelmek benim için cazip bir meydan okumaydı. Bence burada birçok kaliteli oyuncu var ve burada iyi bir sezon geçireceğime inanıyorum. Gelme nedenim üzerimde çok düşünmedim. Çünkü daha en başından beri burada olmak istedim. Tanrı’ya şükürler olsun, fırsat geldi ve buradayım.” dedi.

GALATASARAY TARAFTARI KALBİMİ FETHETTİ

Radamel Falcao, “Etkileyici bir duygu. Bence buradaki futbol tutkusu Güney Amerika’da gördüğümüze benziyor. Muhtemelen Avrupa’da gördüğüm en iyi atmosfer, muhteşem. O dönem ne zaman bir Galatasaray taraftarına rastlasam beni burada istediğini hissettiriyordu. Buraya gelme kararımda bunun çok önemli bir etkisi oldu. Kalbimi fethettiler.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı