Fahrettin Koca’dan test sayısı düşürüldü iddiasına cevap

Son günlerde vaka sayılarındaki düşüşle birlikte ortaya atılan test sayıları azaldı iddialarına Bakan Fahrettin Koca'dan yanıt geldi. Koca, "Testler semptom gösteren kişilere ya da temaslı kişilere yapılmaktadır." ifadelerini kullandı.
Takip et
Fahrettin Koca’dan test sayısı düşürüldü iddiasına cevap
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Edirne’de basın toplantısı düzenledi.

Bakan Koca’nın açıklamalarından satır başları:

Bölgelerde vaziyet değerlendirmesi yapıyoruz. İllerimizin vaziyetini yerinde değerlendirmek için geçen gün Antalya’daydık, bugün ise Edirne’deyiz. Trakya bölgesindeki 4 ilimizi ele alacağız.

BAKAN KOCA’DAN TEST AÇIKLAMASI

Son haftalarda gördüğümüz vaka artışı sebebiyle tam kapanmaya geçmek mecburiyetinde kalındı. 17 günlük kapanma ile hızlı düşüşü sağlayacağımıza inanıyoruz. Önlemleri vaka sayılarında ve hastaneye yatışlarda görmeye başladık. Vaziyetin ağır hasta ve vefatlarda da görülmeye başlanacağını düşünüyoruz. Düşüş ile test sayısı arasında ilişki kurarak, test sayısı düşüşü ile vaka sayısı düştüğü yönünde asılsız değerlendirme görüyoruz. Testler semptom gösteren kişilere ya da temaslı kişilere yapılmaktadır. Kısıtlama ile temasın azalması beklenen bir vaziyettir. Son iki haftada hastaneye başvuru edenlerin sayısı yarı yarıya düştü. Test sayısının düşmesi vaka sayısının düşmesinin nedeni değil sonucudur.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.