Fahrettin Koca’dan Ramazan’da teravi namazı için izin çıktı!

Ramazan ayında teravi namazı için herhangi bir kısıtlama olmayacağını belirten Fahrettin Koca, gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini belirtti. İftar ve sahur gibi organizasyonlar ise Ramazan ayı boyunca yasaklandı.
Takip et
Fahrettin Koca’dan Ramazan’da teravi namazı için izin çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyonlu vakalarla alakalı flaş bir açıklamada yaptı. Bakan Koca, mutasyonlu vaka oranının yüzde 75’e artığını söyleyerek “Bütün illerde mutasyon var ortalama yüzde 75. Ağırlıklı İngiliz mutantı söz konusu.” dedi. Koca, teravih namazlarının tedbirler alınarak kılınacağını bildirdi.

İşte Bakan Koca’nın açıklamalarından öne çıkanlar

Mutasyonla alakalı her geçen gün artıyor ve ağırlıklı şu an mutasyonun Türkiye’deki oranı yüzde 75 ulaştı. Bunun yüzde 50 ila 95 arası değiştiğini görülüyor.

Bunun dışında da ülkemizde ağırlıklı olarak İngiliz mutantı görülüyor. Var olan virüsün yerine İngiliz mutantı geçti. Bu varyantın en önemli özelliği bulaştırıcılığının çok yüksek olması.

BIONTECH AŞISI

Biontech aşısı birkaç gün içinde başlayacak. Lojistik tamamlandı. Şuan 2.8 milyon geldi. Birkaç hafta içinde 4 bucuk milyona tamamlamış olacağız. Sırası gelen Biontech aşısı olmak istemiyorum dediğinde aşı olmama hakkı bulunuyor.

AK PARTİ KONGRELERİ

Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye yararının olmadığı kanaatindeyim. Bugüne kadar Bilim Kurulu üyelerimiz dahil olmak üzere kapalı alanlarda virüsün bulaştığını biliyoruz. Bu bilgilendirme de bir değişiklik söz konusu değil ayrıca herkesin bu mücadelede üzerine düşen sorumluluğun gereğini yapması gerektiğini düşünüyorum. Burada bir ayrıcalık çıkarma hikayesini oluşturmanın doğru olmaz.

TERAVİH NAMAZI

Geçen seneki gibi Ramazan’da teraviler kapalı olmayacak ama özellikle bu noktada hassasiyet gösterilerek önlemler alınarak kılmaya devam edilecek. Toplu organizasyonlar iftar ve sahur gibi toplanmalar Cumhurbaşkanımızın açıkladığı şekliyle yasaklandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.