adplus-dvertising

Fahrettin Koca’dan Ramazan ayı açıklaması! “Ramazanı fırsata çevirmeliyiz”

Bilim Kurulu toplantısının hemen ardından Fahrettin Koca açıklamalar yaptı. Koca, artan vaka sayılarına dikkat çekerek Ramazan ayının fırsata çevrilmesi gerektiğini söyledi.
Takip et
Fahrettin Koca’dan Ramazan ayı açıklaması! “Ramazanı fırsata çevirmeliyiz”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberleri: Vaka ve vefat sayılarının rekor kırması, koronavirüs salgını sebebiyle meydana gelen kabusu başka bir boyuta taşıdı. Ramazan ayının gelmesi ile beraber uygulanan koronavirüs kısıtlamalarının artırılması, böyle salgının kontrol altına alınabilmesi gündeme geldi.

Kritik toplantının sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulunuyor…

Bakan Koca’nın açıklamalarından satır başları:

EN ZOR DÖNEMLERDEN BİRİ

Bu konuşmanın maksadı geldiğimiz nokta konusunda değerlendirme yapmaktır. Şunu münakaşasız bir biçimde kabul ediyoruz, aylardır süren koşullar herkesi yordu. Benzer vaziyetler pek çok ülkede dönem dönem çıkmaktadır. Ülkemiz salgın boyunca yaşadığı en zor dönemlerden birini geçirmektedir.

Mart ayından itibaren vakaları il il gösteren harita yayınlıyoruz. Korona risk haritamızda, nüfusun %80’inin çok riskli yerlerde yaşadığını ortaya koyuyor. Öbür olumsuz faktör, virüsün yeni varyantlarıdır. Yorgunluğun haklı nedenleri var. Mutasyon ve varyantlar konusunda şansın bizden yana olmasıydı ama şuan gerçekleşmedi.

Detaylar geliyor…

KABİNE TOPLANTISI YARIN

Salı günü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, kabine toplantısı yapılacak. Kabine’den 29 Mart tarihinde çıkan karara göre şu anda 58 ilde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, ramazan ayı boyunca 81 ile yayılacak.Fahrettin Koca’dan Ramazan ayı açıklaması! “Ramazanı fırsata çevirmeliyiz”

“RAMAZAN’I FIRSATA ÇEVİRMEMİZ GEREKIR”

“Ramazan’da ne olacak?” sorusuna Bakan Koca, “Toplu iftar, sahur ve benzeri organizasyonlar iptal edildi. Diyanet İşleri Başkanlığımız çok yerinde bir karar aldı… Teravih namazı evde kılınacak. Ramazan’da ev buluşmaları olmamalı. Herkese görev düşüyor… Aileler, komşular bu konuda birbirlerini uyarmalı. Ramazan’ı fırsata çevirmemiz gerekir” cevabını vermişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.