Fahrettin Koca, yeniden kapanma olacak mı? sorusunu yanıtladı!

Son dönemlerde vaka sayılarındaki artış “Tekrardan kapanma olur mu?” sorusunu gündeme taşıdı. Konuyla alakalı bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Okulların kapanması dahil herhangi bir kapanma önlemi düşünmüyoruz. Çünkü aşı var” şeklinde konuştu.
Takip et
Fahrettin Koca, yeniden kapanma olacak mı? sorusunu yanıtladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınına ve aşılama uygulamalarına ilişkin son verileri değerlendirdi. Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet’in sorularını cevaplayan Bakan Koca, akıllardaki “Kapanma gelir mi?” sorusuna da cevap verdi.

“BİRÇOK ÜLKE DÖRT GÖZLE TURKOVAC’I BEKLİYOR”

TURKOVAC’ın bu sene bitmeden acil imalat onayı ile kullanılmaya başlanacağını ifade eden Bakan Koca, “Yerli aşımız bu sene bitmeden acil imalat onayı ile kullanılmaya başlanacak. Küçük ölçekli imalat yapıldı. Büyük ölçekli imalat için acil kullanım onayı bekleniyor. Endonezya, Malezya dahil birçok ülke, güvenilir buldukları için dört gözle bu aşıyı bekliyorlar.” ifadelerini kullandı.

“OKULLARIN KAPANMASI DAHİL HERHANGİ BİR KAPANMA DÜŞÜNMÜYORUZ”

“Hastane yükü, son 10 haftadır stabil biçimde seyrediyor. Hatta, son bir hafta içinde hastane yükünde azalma başladı.” diyen Bakan Koca, kapanma ile alakalı ortaya atılan iddialara ise şu sözlerle cevap verdi: “Okulların kapanması dahil herhangi bir kapanma önlemi düşünmüyoruz. Çünkü aşı var. İlacın da devreye girmesiyle önümüzdeki sene pandeminin mevsimsel gribe dönüşebileceğini öngörüyoruz. Vatandaşımızı ilaçlar buluşturmak için gereken çabayı gösteriyoruz. Aşıdan sonra ilacı da en erken kullanan ülkeler arasında olmak istiyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.