adplus-dvertising

Fahrettin Koca vaka sayısı artan illeri açıkladı

Son dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre geçen hafta vaka sayısı en çok artan 5 il; Zonguldak, Gümüşhane, Kırşehir, Ağrı ve Giresun oldu. En çok azalan illerimiz ise Yalova, Kastamonu, Çanakkale, Samsun ve Yozgat olarak açıklandı.
Takip et
Fahrettin Koca vaka sayısı artan illeri açıkladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Korona salgınının bir türlü kontrol altına alınamaması ve vaka sayılarının kısıtlamalara karşın bir türlü istenilen seviyeye gelmemesi neticesi önce ülke genelin kısmi kapanmaya gidilmişti. 2 haftalık kısmi kapanmanın da yeterli gelmemesi üstüne ise pazartesi günü toplanan Kabine’den tam kapanma kararı çıktı. Buan göre Türkiye’de yarın akşam 19.00’dan 17 Mayıs 05.00’e kadar tam kapanma dönemi meydana gelecek.

VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN VE AZALAN 5 İL

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tam kapanma öncesi Twitter hesabından vaka sayılarına ilişkin bir paylaşım yaptı. Twette şu ifadeler yer aldı: “Geçen haftaya göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illerimiz; Zonguldak, Gümüşhane, Kırşehir, Ağrı ve Giresun. En çok azalan illerimiz ise, Yalova, Kastamonu, Çanakkale, Samsun ve Yozgat.”

Fahrettin Koca vaka sayısı artan illeri açıkladıFahrettin Koca vaka sayısı artan illeri açıkladı

KORONAVİRÜSTE SON VAZIYET

Türkiye’nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nda dün açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 2703’ü semptomatik olmak üzere toplam 43 bin 301 yeni vaka belirlendi. Vefat sayısı ise 346 olarak kayıtlara geçti. Böylece Türkiye’de koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı 39 bin 57’ye, toplam vaka sayısı ise 4 milyon 710 bin 582’ye yükseldi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.