Fahrettin Altun'dan sosyal medya açıklaması "çabalar beyhudedir"

Gelen son dakika haberine göre; Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sosyal medya ile ilgili yapılacak düzenleme hakkında açıklamalarda bulunan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, söz konusu ifadelerin bağlamından koparılarak çarpıtılmaya çalışıldığını belirtti. Altun, ''Cumhurbaşkanımızın bu yaklaşımını baskıcı ve yasakçı bir kalıp içerisinde sunma çabaları beyhudedir.'' ifadelerini kullandı.
Takip et
Fahrettin Altun'dan sosyal medya açıklaması "çabalar beyhudedir"
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı sosyal medya platformları hakkında açıklamalarınının bağlamından koparılıp çarpıtılmaya kalkışıldığını söyledi.

İşte Altun tarafından yapılan açıklama;

''ÇARPITMAYA KALKIŞANLAR VAR...''

''Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün bazı sosyal medya platformları hakkında yaptığı açıklamaları bağlamından koparıp çarpıtmaya kalkışanlara bir çift sözümüz var.

Sayın Cumhurbaşkanımız tüm siyasi yaşamı boyunca vesayetle, anti-demokratik unsurlarla, yasakçı zihniyetle mücadele etmiştir. Bugün kimi sosyal medya platformları ne yazık ki vatandaşlarımızın haklarını gasp etmektedir. Söz konusu sosyal medya platformları cinsel istismar, müstehcenlik, kumar, dolandırıcılık, suça teşvik, terör propagandası, hakaret gibi kanunlarımızın suç saydığı konularda vatandaşlarımızın haklarının korunmasına yönelik hiçbir katkı sunmamakta, aksine bütün uyarılarımıza karşın bu suçların işlenmesine zemin teşkil etmektedir. Ayıca bu platformlar ülkemizde kontrolsüz biçimde kazanç elde etmekte, hiçbir vergi yükümlülüğüne tabi olmaksızın faaliyet göstermektedir.

''MUHATAPLIK TESİS ETMELERİ İÇİN GEREKLİ ADIMLAR ATILMAKTADIR''

Sayın Cumhurbaşkanımız da milletin birliği, bütünlüğü ve menfaati için söz konusu alanda hukuki düzenlemelerin alakalı organlarca yapılmasını vurgulamış ve uluslararası sosyal medya firmalarının bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini bir defa daha hatırlatmıştır. Söz konusu alanda bütün dünyada olduğu gibi düzenlemelerin ve kontrollerin hukuk devleti ilkesi içerisinde yapılacağını da özellikle vurgulamıştır.

Bahsedilen alanda kapsamlı bir hukuki düzenleme üstünde çalışmalar devam etmekte, internet ile sosyal medya firmalarının ülkemizde bir an önce hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için lüzumlu adımlar atılmaktadır.

''ÇABALAR BEYHUDEDİR...''

Milletimize ve değerlerimize düşmanlıkta sınır tanımayan bazı kesimlerin, yasaklara ve baskılara karşı senelerce mücadele etmiş Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yaklaşımını baskıcı ve yasakçı bir kalıp içerisinde sunma çabaları beyhudedir. Türkiye’yi başka ülkelerle karşılaştıranların, kendi ülkesinin tarafında değil de iki yüzlü davranan sosyal medya firmalarının yanında durmalarına şaşırmadığımızı da belirtmek isteriz.

Türkiye bir hukuk devletidir, kuvvetli bir devlettir. Hak arama mücadelemiz, hakikati savunma irademiz milletimizi ve değerlerimizi bu tarz saldırılara karşı koruma azmimiz sonuna kadar devam edecektir.''

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.