Fahrettin Altun’dan Rahmi Turan’ın İddialarına Yalanlama Geldi

CHP'li bir ismin Genel Başkanlık için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gizlice görüştüğü iddialarına Fahrettin Altun'dan yalanlama geldi.

CHP’li bir siyasetçinin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiği ve Erdoğan’ın kendisine “CHP’nin genel başkanı olmalısın” dediği söylentileri ile alakalı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan yalanlama geldi. Altun, “Böyle bir görüşme olmadı, böyle bir diyalog yapılmadı” dedi.


CHP’Lİ İSİM GİZLİCE ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ İDDİASI

CHP’de 37. Kurultay dönemi başlamışken Sözcü gazetesinden Rahmi Turan’ın köşe yazısında gündeme taşıdığı, CHP’li bir kişinin 9 Kasım’da Beştepe’ye plakası farklı araçla gizlice giderek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la bir araya geldiği ve Erdoğan’ın “Türkiye’nin emniyeti için senin CHP genel başkanı olman lazım. Düşün karar ver. Memleketin iyiliği için bu lazım. Ben de destek olurum” dediği söylentisi tartışmalara neden olmuştu.

BİR ÇOK İSİM ORTAYA ATILDI

Rahmi Turan’ın bu yazısının sonrasında hem sosyal medyada hemde kulislerde bu kişinin kim olduğuna yönelik tahminler yapıldı. CHP’den atılan Öztürk Yılmaz, partiden istifa eden ve Şişli Belediye Başkanlığı’na DSP’den aday olan Mustafa Sarıgül’ün haricinde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu gibi adlar gündemde yerini almıştı.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN YALANLAMA GELDİ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun mesele ile alakalı paylaştığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ne de başka bir yerde bu şekilde bir görüşmesi olmamış, söz hususu köşe yazısında geçen böyle bir diyalog yapılmamıştır” sözlerine yer verdi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı