Fahrettin Altun’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Pence Düzeltmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mike Pence ile görüşmeyeceğini açıklamasının ardından Fahrettin Altun'dan düzeltme geldi. Altun, "Görüşme yarın olacak" dedi.

ABD’den Ankara’ya gelen heyetlerle alakalı soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Muhatabım Trump” mesajını vermesi ortalığı karıştırdı. Uluslararası basının “Erdoğan, Pence ve Pompeo’yu kabul etmeyecek” haberleri ardından Beyaz Saray’dan açıklama yapıldı: Erdoğan’ın görüşmeyi kabul etmemesine karşın Pence, Ankara’ya gidecek. Sonrasında Altun, yanlış anlaşılmayı düzeltti.

İlk olarak AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sky News muhabirinin ABD’li heyetlerle alakalı sorusunun ardından şunları kaydetti:

“ONLARLA GÖRÜŞMEYECEĞİM”

“Ben dimdik ayaktayım. Onlarla görüşmeyeceğim. Onlar Türk mevkidaşları ile bir araya gelecek. Ben, Trump gelirse sadece onunla görüşürüm!”

Bunun ardından Sky News kanalı ve diğer önde gelen haber ajansları ile basın organları, Erdoğan’ın Ankara’yı ziyaretlerinde ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşmeyeceğini açıkladı.

FAHRETTİN ALTUN’DAN DÜZELTME GELDİ

Sonrasında ABD Başkan Yardımcısı Sözcüsü, “Pence, Erdoğan’ın görüşmeyi kabul etmemesine karşın Ankara’ya gidecek” açıklamasını paylaştı.

Bunun ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan düzeltme geldi:

Sayın Cumhurbaşkanımız, bugün @SkyNews kanalına yaptığı değerlendirmede bugün Ankara’da bulunan ABD heyetini kabul etmeyeceklerini ifade etmişlerdir.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve beraberindeki heyetin yarın kabul edilmesi planlanmaktadır.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı