Fadıl Akgündüz Caprice Gold İnşaatına Gidip Yönetimi Devraldı

"Jet Fadıl" olarak bilinen Fadıl Akgündüz, dün gece Caprice Gold inşaatına giderek yönetimi devraldı. Bunun üzerine bölgeye giden mağdurlar açıklama yaptı.

Halk arasında ‘Jet Fadıl’ olarak tanınan Fadıl Akgündüz, söylentiye göre dün gece yarısı İstanbul Bayrampaşa’da yer alan Caprice Gold inşaatına gitti. Yanında avukatı olan Akgündüz, Carpice Gold Mağdurları Derneği tarafından yerleştirilen güvenlik personellerini dışarıya atıp, yanında getirdiği güvenlik personellerini inşaat alanının girişine koydu. Fadıl Akgündüz’ün geldiğini haber alan dernek mensupları inşaat alanına koşyu. Akgündüz’ün “İnşaat artık benim idaremde” dediği bildirildi.


DERNEK BAŞKANI TALİP METEHANOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

Derneğin ve site yönetim kurulu başkanı Talip Metehanoğlu ve avukat Yaşar Metehanoğlu burada bir açıklama gerçekleştirdi. Talip Metehanoğlu, şunları kaydetti:

“Hemen burayı boşaltın demiş. Geldiğimiz zaman gitmişti. 28 bin vatandaş mağdur. Fadıl Akgündüz buraya geliyor ‘bey’ oluyor, biz burada işgalci konumuna düşüyoruz sakal dedi, bıyık dedi, cübbe dedi, bizim inançlarımızla dalga geçti. Bizim geleceğimizle oynadı, çocuklarımızla oynadı, tüm yatırımımızla oynadı.”

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİ KOVMUŞ

Avukat Yaşar Metehanoğlu ise, “Fadıl Akgündüz, güvenlik personellerine ‘Sizin işinize son verdik buradan ayrılabilirsiniz’ demiş. Biz altı aydan bu yana kat mülkiyeti yasalarının 57. 58. 59. ve 60. maddeleri gereğince bu sitenin idaresi hususunda mal sahipleri ile toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda Talip Metehanoğlu ekibinin idareyi almasında anlaştık. Binanın yapılması vazifesini verdiler” dedi.

YILLARDIR HUKUK MÜCADELESİ VERİYORLAR

Fadıl Akgündüz’ün yarım bırakılan 7 yıldızlı Caprice Gold projesinden devremülk satın alanlar altı senedir hukuk mücadelesi veriyor. 2010 senesinde başlayan projenin taahhüt edilen 2013 senesinde sona ermemesi sebebiyle kira parası ödenen mağdurlar, bu paranın da aylardan beri kendilerine verilmediğini ifade etti. Caprice Gold ve Caprice Maldivler projesi mağdurları, Fadıl Akgündüz ve personelleri hakkında nitelikli dolandırıcılık gerçekleştirdikleri sebebiyle suç duyurusu yapmıştı.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı