Facebook’un Libra’sı Eleştiri Yağmuruna Tutuldu!

Facebook'un kripto para birimi için yaptığı planlar, ABD Meclisi tarafından eleştiri aldı. Politikacılar şirketi "hayalperest" olarak nitelendirdi.

Mecliste bulunan Bankacılık Komitesi, teknoloji devinin kripto para birimini çıkartmadan, daha önceki skandallarını düzeltmesi gerektiğini söyledi. Vekil Sherrod Brown, “Facebook, yaşanan skandallardan sonra güvenimizi haketmediğini gösterdi” dedi.


Şirket geçtiğimiz ay yaptığı duyuruda, muhtemelen gelecek yıl bir dijital para birimini piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Ancak öncelikle milletvekillerini yanına alması gerektiğinin de farkında. Duyurunun ardından gelen eleştirilerin ise ardı arkası kesilmiyor. ABD Başkanı Donald Trump, şu ana kadar şüphelerini sert bir dille açıklamaktan hiç çekinmiyor.

YOĞUN ELEŞTİRİ ALIYOR

Diğer vekiller de endişelerini paylaştı. Demokrat vekil Brown’dan sonra, cumhuriyetçi vekil Martha McSally de yaptığı konuşmada, “Onlara güvenmiyorum. Önce iç temizliğini bitirmek yerine, yeni bir iş modeline geçiş yapıyor” diye konuştu. ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Libra’dan duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti. FED Başkanı Jerome Powell da endişelerini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Yapılan duruşmada senatörler özellikle, Facebook’un yeni ödeme sistemiyle birlikte kara para aklamayı nasıl önlemeyi planladıklarını sordu. Bunun yanında tüketicilerin, veri ve fonlarının nasıl korunacağı gibi konular da hala soru işaretlerini koruyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı