adplus-dvertising

Facebook’tan sonra LinkedIn’den veri hırsızlığı açıklaması!

Geçtiğimiz günlerde ortalama 500 milyon LinkedIn kullanıcısının kişisel verilerinin, popüler bir siber korsanlık forumunda satıldığı öne sürülmüştü. Microsoft’a bağlı profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformu LinkedIn konuya yönelik mühim bir açıklama yaptı.
Takip et
Facebook’tan sonra LinkedIn’den veri hırsızlığı açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son zamanlarda veri hırsızlığına yönelik çok sayıda haber duyuyoruz. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda 533 milyon Facebook kullanıcısının kişisel bilgilerinin ve telefon numaralarının çalındığı ortaya çıkmıştı. Güvenlik araştırmacılarının verisine göre, 533 milyon kişinin kişisel bilgilerinden ortalama 20 milyonu Türkiye’deki kullanıcılara ait. Teknoloji gündemi Facebook veri sızıntısı ile çalkalanıyorken, bu defa bir siber güvenlik haber sitesi başka bir veri sızıntısı iddiası ile gündeme geldi. CyberNews ismindeki site, ortalama 500 milyon LinkedIn kullanıcısının kişisel verilerinin çalındığını iddia etti. LinkedIn iddialara hemen cevap vermese de dün mühim bir açıklamada bulundu.

LİNKEDIN’DEN VERİ HIRSIZLIĞI AÇIKLAMASI

LinkedIn, resmi sitesi üstünden yaptığı açıklamada, satış için yayınlanmış olduğu öne sürülen bir dizi LinkedIn verilerini araştırdıklarını ve bunun esasında bir dizi web sitesinden ve firmadan gelen verilerin bir toplamı olduğunu tespit ettiklerini açıkladı. Site, kullanıcıların tam adlarının, e-posta adreslerinin, telefon numaralarının, cinsiyet bilgilerinin ve daha birçok bilginin satışa çıkartılan veriler arasında yer aldığını söylerken, LinkedIn bunun bir veri ihlali olmadığını ve LinkedIn’deki hiçbir özel mensup hesabının verisinin inceledikleri veriler arasında yer almadığını söyledi.

Facebook’tan sonra LinkedIn’den veri hırsızlığı açıklaması!

Haber kaynağı, bilgilerin doğruluğunu kanıtlamak için bir miktar para ödediğini ve kullanıcı bilgilerini satın aldığını belirtmişti. Kaynak, yapılan eşleştirmelerin doğru netice verdiği de ifade etmişti. Öte yandan satıcının, veriler için dört rakamlı bir ödeme istediği öne sürülüyor. LinkedIn’den önümüzdeki günlerde yeni bir açıklama gelmesi muhtemel.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.