adplus-dvertising

Facebook’tan sonra LinkedIn kullanıcılarının verileri de çalındı!

Geçtiğimiz günlerde Facebook kullanıcılarının verilerinin çalınması birçok ülkede skandal olarak gündeme taşınmıştı. Şimdi ise bir kötü haberde LinkedIn kullanıcıları için geldi. 500 milyon LinkedIn kullanıcısının hesabının satışa çıkarıldığı söyleniyor.
Takip et
Facebook’tan sonra LinkedIn kullanıcılarının verileri de çalındı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medya devi Facebook’taki veri sızıntısından sonra bir platform daha aynı haber ile gündemde.

Online kariyer platformu LinkedIn hack’lendi! Meydana Gelen teknik açıktan yararlanan siber saldırganlar 500 milyon kişinin hesap verileri çalındı.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un bünyesinde bulunan LinkedIn’deki bilgileri çalan hacker’lar bu veriler için ödeme talep ediyor.

FİDYEYİ BITCOIN OLARAK İSTİYORLAR

Ülke basınında yer verilen haberlere göre, siber saldırganlar veri başı 1000 dolar talep ediyor. Saldırganlar ödemenin ise Bitcoin olarak yapılmasını istiyor

Hacker’ların bazı bilgileri darkweb’den sattığı da gelen bilgiler arasında.

Siber saldırganların ele geçirdiği bilgiler arasında LinkedIn kimlikleri, adlar, e-posta adresleri, telefon numaraları, cinsiyet, bağlantılar ve sosyal medya bağlantıları yer alıyor.

UZMANLARDAN UYARI

Uzmanlar kullanıcılara LinkedIn paralılarını değiştirme ve yeni parola olarak kuvvetli bir kombinasyon seçme uyarısında bulunuyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.