Facebook’ta Güvenlik Açığı

Facebook sunucularındaki güvenlik açığı sebebiyle, Facebook'a kayıtlı milyonlarca kullanıcının telefon bilgilerinin internette kolayca bulunabildiği belirtildi.
Facebook’ta Güvenlik Açığı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Teknoloji sitesi olan techCrunch’ın aktardığı bilgiye göre, 133 milyon ABD, 18 milyon İngiltere’de ve 50 milyonda da Vietnam’da olmak üzere toplamda 419 milyon kayıtlı kullanıcının telefon numaraları internete sızdı. Haberde bu hatanın Facebook sunucusunun bir şifre ile korunmamasından kaynaklandığı belirtildi.

TELEFON NUMARALARI KARŞILAŞTIRILDI

TechCrunch, kullanıcıların bilinen telefon numaralarına karşılık gelen kullanıcı numaralarıyla Facebook veri tabanındaki kayıtlı telefon numaralarını karşılaştırdı. Güvenlik açığının kullanıcılar, kişilerin kullanıcı numaralarına girererk kolaylıkla telefon numaralarına ulaşabileceği ve dolandırıcılık ve telefonları kötü niyette kullanmak isteyenlere karşı korumasız hale getirebileceği belirtildi.

Facebook sözcüsü olan Jay Nancarrow ise yaptığı açıklamada, kullanıcıların telefon numaralarına erişimin kesilmesinden önce verilerin temizlediğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.