Facebook, YPG’ye mavi tık onayı verdi!

Sosyal medya devi Facebook, bebek katili PKK’nın Suriye uzantısı YPG’nin hesabına “mavi tik” vererek sayfasını onayladı. Böylelikle Facebook, yalnızca tanınmış kişilere ve kuruluşlara verdiği ayrıcalığı, YPG’ye de vererek örgütü tanımış oldu.
Takip et
Facebook, YPG’ye mavi tık onayı verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suriye’de, “DEAŞ’la mücadele ediyorum” bahanesinin arkasına sığınarak kendisine meşru alan açmaya çalışan terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG, bölgedeki faaliyetlerine ABD’nin de desteğiyle devam ediyor.

Yabancı kuvvetlerin maşası haline gelmiş olan örgüt, yalnızca sahada değil, diplomasi ve medyada da uluslararası basın tarafından korunup kollanıyor.

Facebook, YPG’ye mavi tık onayı verdi!

TERÖRİSTLERE MAVİ TİK

Avrupa ve Amerika sokaklarında mitingler düzenleyen, sözde üst düzey yöneticileri parlamentolarda ağırlanan, sempatizanlarıyla havaalanları kapatan, sahada bebekleri katleden örgüte son destek ise, sosyal medya devi Facebook’tan geldi.

Mark Zuckerberg’in kurucusu ve CEO’su olduğu Facebook, terör örgütü YPG’nin terör propagandası yaptığı sayfasına “mavi tik” verdi.

Sayfanın ortalama 580 bin takipçisi bulunuyor.

YPG’ye daha önce verilen mavi tik, 2015 senesinde Türkiye’nin tepkisi sonrası kaldırılmıştı.

ÖRGÜTÜ MEŞRULAŞTIRMA GİRİŞİMİ

Facebook, yalnızca tanınmış kişilere (sporcular, sanatçılar, siyasiler, basın mensupları vb.) ve kuruluşlara (medya organları, spor kulüplerine, STK’lar vb.) verdiği mavi tik’i, YPG’ye de vererek, örgütü tanımış oldu.

Facebook ve Twitter daha önce de YPG’nin uzantısı SDG’ye ve onun başındaki terörist Ferhat Abdi Şahin’e (Mazlum Kobani) mavi tik vermişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.