Facebook yeni STK programını ‘destek’ müjdesi ile açıkladı

Facebook’ın yeni başlattığı STK destek programı İstanbul’da yapılan bir etkinlikte açıklandı. STK’ların yaptığı sosyal bağış kampanyalarına destek vereceğini söyleyen Facebook, yeni programı ile hem ziyaretçi sayısını artıracak hem de sosyal bağışlara dikkat çekecek.


Facebook yeni STK programını ‘destek’ müjdesi ile açıkladı

Sivil Toplum Kuruluşları (STK) sosyal medya girişimleri sayesinde çok daha güçlü bir hale gelmeye başladı. Facebook, STK’ların resmi bir şekilde sosyal medya girişimlerini kullanabilmesi, güçlenebilmesi ve daha fazla kitleye ulaşması için yeni bir program başlattığını duyurdu. Facebook’un STK programı bütün ülkelerde geçerli olacak. İstanbul’da yapılan bir panelde Facebook Sivil Toplum Kuruluşları programı hayata geçirildi.

SOSYAL BAĞIŞLARA DİKKAT ÇEKİLECEK

Facebook birçok kez dünya üzerindeki bağış kampanyalarına destek vererek, STK’lara ayrı bir ilgi gösterdiğini açıklamıştı. Facebook artık desteklerini resmi olarak gerçekleştirmek ve sosyal bağışlara dikkat çekmek için, STK’ların başlattığı kampanyalara destek verecek. Verilecek destekler hem maddi, hemde Facebook’ta daha fazla gösterilme şeklinde olacak. Dünya üzerinde başlatılan sosyal bağış kampanyaları sayesinde saatler içerisinde milyonlarca dolar toplanabiliyor.

SİVİL TOPLUM KURUŞLARI FACEBOOK KULLANACAK

Facebook bu yeni program ile STK’lara destek verecek ama aynı zamanda ziyaretçi ve kullanıcı sayısını zirveye çıkaracak. Birçok sivil toplum kuruluşunun milyonlarca destekçisi bulunuyor. Destekçilerin Facebook’a çekilmesi için yapılan bu yeni program çok kısa sürede büyük başarılar elde edecek. Facebook’un yeni programı hakkında detaylar çok yakın bir zamanda açıklanacak ve bütün Facebook kullanıcıları ile paylaşılacak.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Fenerbahçe WinWin programında servet toplandı

Fenerbahçe WinWin programında servet toplandı

Fenerbahçe WinWin programı TV8 ve FBTV ortak canlı yayını ile başladı. Fenerbahçe WinWin programında son rakamlara göre sadece 2 günde 123 bin forma satıldı ve 950.00 SMS atıldı. Program ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.