Facebook ve Twitter’dan Trump hamlesi!

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinde yaşaman protestolara ilişkin bir video mesaj paylaştı. Twitter bu paylaşıma önce kısıtlama getirdi sonra kaldırdı. Facebook da Trump’ın videosunu kaldırdı.
Takip et
Facebook ve Twitter’dan Trump hamlesi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin başkenti Washington’da gösteri düzenleyen Trump destekçilerinden bazıları polis barikatını aşarak Kongre binasına girdi. Washington Belediye Başkanı kent genelinde sokağa çıkma yasağı ilan etti. ABD Başkanı Trump yaşanan olayların ardından Twitter’dan video mesaj yayınladı. Ancak Twitter bu paylaşımına kısıtlama getirdi. Paylaşımda “Şiddet riski nedeniyle yanıtlanamaz, retweetlenemez ya da beğenilemez” notu düşüldü.

Twitter daha sonra Trump’ın video mesajını tamamen kaldırdı.

Trump’ın “Uzun süredir kötü ve adaletsiz muamele gören vatanseverlerin elinden açık farkla kazanılan bir seçim zaferi kabaca ve alçakça alınınca işte böyle şeyler olur. Muhabbet ve barışla eve gidin.Bugünü daima hatırlayın” tweeti de Twitter tarafından silindi. ,

Twitter Trump’ın hesabını 12 saat dondurdu. Eğer Trump Twitter kurallarını ihlal etmeyi sürdürürse hesabı tamamen kapatılacak.

Facebook, Trump’ın destekçilerine evinize dönün çağrısı yaptığı videosunu kaldırdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.