Facebook ve Instagram’a ‘Maske Takma’ Uyarısı Geliyor

Koronavirüs vaka sayılarının tüm dünyada artışa geçmesiyle birlikte Facebook, insanlara maske takmaları gerektiğini hatırlatmanın iyi bir fikir olacağını düşündü. Yeni gelecek özellik ile birlikte Facebook ve Instagram ana sayfalarının en üstünde maske takılması gerektiğini hatırlatan bir uyarı ile karşılaşacaksınız.

Haziran ayının gelmesiyle beraber Türkiye dahil pek çok ülke insanları yeni normale alıştırabilmek ismine normalleşme adımları atmaya başlamıştı. Fakat bazı kişilerin normalleşme adımlarını ‘eskisi gibi olma’ anlaması, virüsün toplumda tekrardan yayılmasına ve vaka sayılarının hem Türkiye’de hem de bütün dünyada tekrardan artış göstermesine neden olmuştu.

Veri skandallarıyla kendisine olan güveni eğey azaltan Facebook, pandemi süresince yalan, yanlış bilgilerin platformda yayılmasını engellemek ve kullanıcıların en doğru bilgiye ulaşmasını temin etmek ismine uygulamasına birtakım yeni nitelikler ekledi ve bugün, bu niteliklere bir yenisinin daha ekleneceğini söyleyebiliriz.

Facebook ve Instagram’a eklenecek maske hatırlatmaları bu şekilde görünecek

Perşembe günü (dün) bir açıklama yapan Facebook, koronavirüs vakalarındaki artışı azaltmak ismine hem Facebook hem de Instagram ana sayfasının üstüne, kullanıcılara maske takmaları gerektiğini hatırlatan bir mesaj ekleyeceğini duyurdu. Facebook’ta yer alacak hatırlatma notunda COVID-19 Bilgi Merkezi’ne, Instagram’daki hatırlatma notunda ise ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC)’ye bağlantılar olacak.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kororonavirüs vaka sayılarında ciddi bir artış söz konusu ve ABD, dün yalnızca bir günde 50 bin yeni vaka açıklayarak rekor kırdı. Facebook’un yeni hatırlatma notu da esasında bu vaziyete bir cevap niteliğinde. Firma, yeni maske uyarı notunu bugün itibarıyla Facebook ve Instagram’a eklemeye başlayacak.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı