Facebook, En İyi 10 İş Yeri Listesinden Düştü

Glassdoor isimli şirket değerlendirme sitesi, en iyi 10 iş yeri listesinde Facebook'a yer vermedi.

Şirket değerlendirme sitesi Glassdoor’un yayınladığı geleneksel “en iyi 10 işyeri” listesinde bu sene sosyal paylaşım platformu Facebook yer almadı.

Geçen sene listenin yedinci basamağında yer verilen Facebook’un bu sene 23’üncülüğe gerilediği söyleniyor. Geçen sene 5 üstünden 4,5 puan alan şirketin bu sene 4,4 ortalamaya gerilediği söylendi.

YÖNETİCİLERDEN DUYULAN RAHATSIZLIK ETKİLİ OLDU

Gerilemede Facebook’un üst düzey yöneticilerinden duyulan rahatsızlığın ve iş-yaşam dengesindeki bozulmanın etkili olduğu vurgulanıyor.

Glassdoor’a Facebook ile ilgili değerlendirme yapan bir çalışan, “Bir çok proje son derece siyasi görünüyor. Cambridge Analytica skandalı ardından yeni hizmet ve ürün çıkarmakta büyük düşüş yaşıyoruz” diyerek yazdı.

ŞİRKET SIKINTILI GÜNLER GEÇİRİYOR

Facebook, mensup bilgilerinin kötüye kullanımı, dezenformasyon kampanyalarına ev sahipliği yapması ve kripto para birimi ‘Libra’da yaşadığı sıkıntılar sebebiyle zor günler geçiriyor.

Buna rağmen Glassdoor’un yayınladığı firma raporunda Facebook’un tazminat ve kariyer fırsatları ile alakalı çalışanlar arasında hala pozitif bir imajı bulunduğu kaydedildi.

“En iyi 100 işyeri” listesinin bu seneki sıralamalarında birinciliği yazılım firması HubSpot kazandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı