Fabrika çalışanları topluca rahatsızlanınca koronavirüs testi yapıldı!

Kastamonu’da faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında çalışan işçiler, peş peşe rahatsızlanıp hastaneye müracaat etmeleri sonucunda fabrika üretimi 15 gün süreliğine durdurdu. İşçilerin birkaçında Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında çalışan işçilerden bir tanesi rahatsızlanarak Tosya Devlet Hastanesi’ne başvuru etti. Sonrasında aynı fabrikada çalışan öbür işçilerin de peş peşe rahatsızlanarak Tosya Devlet Hastanesi’ne başvuru etmeleri sonrası Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından tekstil fabrikasında işçilere Covid-19 testi uygulandı.

Yaklaşık 300 çalışanı bulunan tekstil fabrikasındaki tüm işçilerden örnekler alındı. Alınan bu örnekler neticesinde bazı işçilerde korona virüs testi olumlu çıktı. Bunun üstüne testleri olumsuz çıkan işçiler, evlerine gönderilerek kendilerini izole etmeleri istendi. Öte yandan 9 tekstil işçisi de Kastamonu Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.

Yaşanan bu gelişmelerin üstüne tekstil fabrikası işçilere mesaj göndererek, fabrikanın imalata 15 gün ara verdiğini yazdı.

Fabrika, işçilere gönderdiği mesajında şunları kaydetti:

“İçerisinde bulunduğumuz Covid-19 pandemisi sebebi ile fabrikamız bugün itibariyle (20.05.2020) 15 gün süreçle İl Sağlık kuruluşunun almış olduğu kararla evlerimizde kendinizi izole etmeniz mecburdur, aksi bir vaziyette ceza-i işlem uygulanacağından evlerinizde kalmanız sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için büyük önem taşımaktadır. İş başı yapacağımız tarih 03.06.2020’dir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı