adplus-dvertising

F-16 ve SİHA atışlarıyla 3 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi

Güvenlik kuvvetlerimizin son zamanda yurt içinde gerçekleştirmiş olduğu etkili operasyonlar sonucunda PKK/KCK terör örgütüne bir darbe daha Mardin’de vuruldu.
Takip et
F-16 ve SİHA atışlarıyla 3 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve önlenmesine yönelik olarak Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Mardin İstihbarat Şube Müdürlüğü’nce sürdürülen çalışmalarda; 27 Temmuz 2022 tarihi saat: 19.40 sıralarında Mardin/Nusaybin ilçesi Günyurdu köyü bölgesinde EGM İHA vasıtasıyla 3 örgüt üyesinin görüntüsü alındı. EGM İHA’nın hassas takibine saat 23.00 sıralarında Jandarma İHA’nın da takviye olmasıyla terör örgütü üyeleri tam manasıyla işaretlendi.

Saatlerce süren sabırlı takip neticesi Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile koordine kuruldu ve anında imha göreviyle havalanan F-16 ve SİHA atışlarıyla 3 örgüt üyesi etkisiz hale getirildi.

Öte Yandan atış düzenlenen noktalar ve çevresini taramak, bahse konu bölgede olabilecek öbür örgüt üyelerinin da etkisiz hale getirilebilmesi maksadıyla PÖH ve JÖH ortaklığında başlatılan geniş çaplı operasyonlar devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.