Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri

Son günlerde sosyal medya paylaşımları ile ilgi odağı olan Ezhel hayatı ile de merak edilen isimlerden. Ezhel'in sosyal medyada kendisine terörist denmesinde, Kürtçe konuşuyor diye tepki verilmesinde, linç edilmekten bıktığını belirtti. Peki Ezhel'in gerçek ismi ne? Ezhel aslen nereli, eğitimi ne? Ezhel hakkında merak edilenler ve Ezhel'in en çok sevilen şarkılarından biri olan "Allah'ındab Bul..
Takip et
Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rap şarkıcısı Ezhel, teklisi “Allah’ından Bul’u yayınladığı gece şarkı Youtube trend videolar listesine 10. sıradan giriş yapmıştı.

Sözleri Ezhel’e ait olan şarkının altyapısını DJ Artz ve Bugy hazırladı. “Allah’ından Bul”un mix ve masteringi ise Lex Barkey’e ait.

Son günlerde kendisine tepkiler verilmesi üzerine sosyal medyadan da paylaşımlarda bulunan Ezhel “Bana terörist dediğinizde etimden et kopuyor” dedi!

Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri

EZHEL KİMDİR, GERÇEK ADI NE?

Doğum tarihi:  1 Temmuz 1990,

Doğum yeri: Ankara’da doğan Ezhel Aslen Erzincanlıdır.

Gerçek adı: Ömer Sercan İpekcioğlu

Eğitimi: TED Ankara Koleji terk, açık lise mezunu

Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer alan Cebeci semtinde doğdu. Babası İpekçioğlu 1 yaşında iken annesini terk etti ve başka bir kadınla yaşamaya başladı, daha sonra ise çift boşandı.

İpekçioğlu, anneannesinin ölümünün ardından Ankara’nın Kırkkonaklar, Yenimahalle ve Kolej gibi çeşitli semtlerinde annesiyle beraber yaşadı. İpekçioğlu ailesini “orta sınıf” olarak tanımlamıştır.

TED Ankara Koleji’nde eğitim gördü. Bir röportaj sırasında TED’e burs ile girdiğini, ancak daha sonra derslerinin kötüleştiğini belirtmiştir. İlerleyen dönemlerde devlet lisesine geçiş yapan İpekçioğlu 15 yaşında liseyi terk etti.

Ezhel (Ais Ezhel)  bir röportajında yaptığı açıklamaya göre TED Ankara’da başlayan eğitim hayatını açık lise ile sonlandırmıştır. Eğitim hayatını yarıda kesmesinin sebebi olarak da okulların yeterince öğretmediğini ve zamanımızın büyük bir kısmını çaldığını düşünmesidir.

“Ben neysem o şekilde devam etmek istiyorum… Ben işimi yaparken bir şeylerden çekinmek, bir takım sınırların içine hapsolmak istemiyorum. Çekinmeden, korkmadan ne söylemek istiyorsam söyleyebilmeliyim.”

Ömer Sercan İpekçioğlu’ndan, Ais Ezhel’e sonrasında ise sadece Ezhel’e dönüşmüştür.

İlk albümünü 2017 yılında çıkarmıştır. Müziğinin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlayan rapçi geniş kitlelere sosyal medya ile ulaşmıştır.

Müzik hayatına rap solo olarak başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile yaptığı seri ile adını duyurmayı başardı. Zamanla yıldızı parlayan Ezhel, 2011 yılında rap dünyasının ünlü isimleri ile birlikte düet yapma fırsatı yakaladı. Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo ve Nomad ile birlikte çıkardığı Sekiz isimli parça ile çok daha geniş kitlelere ulaşmayı başardı.

View this post on Instagram

A post shared by ezhel (@ezhel06)

Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur. Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne “Yaprak Düşerse” şarkısı ile katkıda bulunmuştur.

2017 yılında Ais Ezhel olan mahlasını sadece Ezhel yaparak kariyerine devam etme kararı aldı. İlk resmi albümü olan Müptezhel, Mayıs 2017 tarihinde yayınlandı.

24 Mayıs 2018 tarihinde bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği ve kullanımını kolaylaştırdığı iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı. 19 Haziran 2018 tarihinde beraat etti.

Ezhel, geleneksel ve evrensel izler taşıyan sanatıyla yepyeni bir yol çizdiGeleneksel kültürün esintilerini taşıyan ve global düzenin denkliğine sahip müziğinin yanında Ezhel; gitar, piyano, ney, def ve darbuka çalabilmektedir.

Ayrıca başarılı söz yazabilme kabiliyetiyle de yıllarca kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. Tüm bunların yanında Ankara Gençler Birliği ve Neşet Ertaş’a ciddi anlamda ilgi duyan bir isimdir.

Birçok kişi içinde ilham kaynağı olarak yeni yollar açtı. Bu isimlerden biri de Zeynep Bastık oldu yetenekli genç sanatçıyı geçtiğimiz tüm sene boyunca Ezhel’in Felaket şarkısına yaptığı cover ile hayatımızın merkezine koyduk. Çok daha fazlasıyla karşılaşmayı heyecanla bekliyoruz…

Son dönemin belki de en çok konuşulan, cesur şarkıları ve kendisine has tarzı ile urban müziğin en yeni isimlerinden olan Ezhel’e artık çoğumuz aşinayız. Türk rap müziğine yeni bir soluk getiren sanatçı, şarkıları ile birçok kesimi de kendisine hayran bırakmış durumda.

Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri

Rap şarkıcısı Sercan İpekoğlu’nun (Ezhel), ‘kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak’ suçundan hakkında açılan davada 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, cezayı 5 yıl süreyle erteledi.

1 YIL 8 AY…

Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesindeki davanın ilk duruşmasına tutuksuz sanık Sercan İpekçioğlu, uyuşturucu kullanmadığını, ancak yurt dışında bulunduğu süre zarfında uyuşturucu kullanılan ortamlarda bulunduğu için uyuşturucuya maruz kalmış olabileceğini savundu.

Evindeki aramalarda herhangi bir uyuşturucu madde bulunamadığını ifade eden İpekçioğlu, beraatini talep etti.

Avukat Fuat Ekin, müvekkilinin üzerine atılı suçlamaları kabul etmediklerini belirterek, sanığın Hollanda ve Amsterdam’da bulunduğu süre zarfı içerisinde dumana maruz kaldığını, bu nedenle kanında çok düşük oranda uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.

Mahkeme, Sercan İpekçioğlu hakkında, ‘kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak’ suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasını karar verdi. İpekçioğlu hakkında verilen hapis cezasında hükmün açıklanmasını geriye bırakılmasını karar veren mahkeme, cezayı 5 yıl süreyle erteledi.

Mahkeme salonun önünde gazetecilere açıklama yapan Sercan İpekçioğlu adalete güvendiği söyleyerek, “Umarım bir an önce biter. Ben sadece müziğimi yapmak istiyorum” dedi.

Bir başka soruşturma kapsamında vücudundan alınan örnekler üzerinde yapılan incelemede uyuşturucu madde kullandığının tespit edildiği gerekçesiyle 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istenen Ezhel, daha önce ‘uyuşturucuyu özendirme’ suçundan iki kez hakim karşına çıkmış ve iki davadan da beraat etmişti.

Ezhel’in iddianamesi 5 Haziran 2018’de hazırlandı ve yargılanmasının İstanbul Anadolu 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlaması kararlaştırıldı. Ezhel’in 19 Haziran 2018 tarihinde beraatine karar verildi. Davayı görmüş hakim Dilber Atalay “Suç işleme kastıyla hareket etmediğine inandım. Sanat eseri olduğunu düşünerek beraatine karar verdim” açıklamasında bulundu.

EZHEL’İN ANNE VE BABASI KİMDİR?

İpekçioğlu  annesi tarafından büyütüldü. Babası Sermet İpekçioğlu Ankara’nın tanınmış gazetecilerinden, annesi Ulya Turgut ise emekli Devlet Dansçısıydı.

Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri

Gazeteciliğe 1968 yılında Ankara’da Son Havadis gazetesinde başlayan Sermet İpekçioğlu, daha sonra o dönemin en önemli özel haber ajansı Türk Haberler Ajansına (THA) geçti. 1950 yılında kurulan THA, uzun yıllar Türk basının öncü kuruluşlarından biri oldu. İpekçioğlu THA’da siyasi haberler alanında sivrildi. Dönemin siyasetçileri Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Alpaslan Türkeş ve Necmettin Erbakan’ı takip etti. TBMM’de çalıştı ve liderler ile siyasi partileri izledi. Ecevit ve Demirel’in Başbakanlığı döneminde Başbakanlık ve Parlamento muhabirliği yaptı.

Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri

Profesyonel halk dansçısı olan ve Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu üyesi annesi Ulya Turgut ile birlikte çocukluğunu Cebeci semtinde geçirdi.

Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri

Ulya Turgut 1955 Erzincan doğumludur. Kemaliye Turizm ve Tanıtma Derneğinde halk dansları çalışmalarını uzun yıllar amatör olarak sürdüren sanatçımız 1975 yılında kurulan Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğunun ilk dansçılarındandır. Ülkemizi temsilen Bakanlığımız tarafından görevlendirildiği sunumlarındaki başarılarının yanısıra Devlet Halk Dansları Topluluğunun, Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı, Başbakan Genel Kurmay Başkanı ve diğer devlet büyüklerimizin ülkemize gelen konuklarının onuruna verdiği özel temsillerde o ülkelerin dillerinde sunduğu şarkılarla ülkemiz ve konuk devlet büyükleri ile ülkemizde görev yapan yabancı misyonun önemli ölçüde takdirlerini kazanmıştır.

Ankara Radyosunun sabah kuşağında yer alan “Günaydın” programında “Halk Danslarımız” adlı köşenin hazırlanmasında ve sunumunda görev almıştır. Dünya dansları ve şarkıları alanındaki çalışmalarına devam eden sanatçımız, mensubu olmaktan her zaman şeref duyduğu Devlet Halk Dansları Topluluğunda halen “dans uzmanı” olarak görevine devam etmektedir.

EZHEL NASIL ÜNLÜ OLDU?

5. sınıfta iken MTV vasıtasıyla rap müzikle ilgilenmeye başladı. Bu dönemde Eminem’in başrolde yer aldığı 8 Mil filminden, 50 Cent ve Ceza’dan etkilendi. İlk başta yabancı rap sahnesi ile ilgilenmiş İpekçioğlu daha sonra Türkçe rape de ilgi duymaya başlamıştır

Ankara’nın mahalle kültürünü şarkılarına taşıyan ünlü Rapçi, Reggae tarzı müzikte yapıyor. Ayrıca gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalıyor. Rap hayatına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı ”Sekiz” adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaştı.

O dönemlerin “Ais Ezhel”i katıldığı Freestyle Rap yarışmasında birinci olarak, Hiphoplife tarafından desteklenen “Organize Oluyoruz vol.2” albümünde yer aldı.

2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records’u kurdu. Hiphoplife tarafından desteklenen ”Freestyle King 2” yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. oldu. Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen ”Organize Oluyoruz vol. 2” albümüne “Yaprak Düşerse” şarkısını ekledi.

EZHEL’İN POLİTİK GÖRÜŞÜ

İpekçioğlu, Bob Marley’i keşfettiği zaman Rastafaryanizm inancından etkilendiğini ve bu inancın felsefesini rapten öğrendiği başkaldırı ile birleştirdiğini belirtmiştir. Yetişkin hayatında Bakunin ve Kropotkin gibi anarşist düşünürlerin eserlerini okumuş İpekçioğlu Anarşi İnisiyatifi adlı Ankaralı kuruma katılmıştır. 2013 yılında meydana gelmiş Gezi Parkı olayları sırasında, Kara Kızıl isimli Gençlerbirliği’nin politik hayran grubu içerisinde yer almıştır. Buna karşın İpekçioğlu, Barış Akpolat ile 2020 yılında yaptığı bir röportajda organize sola karşı eleştirel baktığını ve politik yaklaşıma karşı yabancılaştığını söylemiştir.

Ekim 2019’da Suriye’de gerçekleşen sınır ötesi Barış Pınarı Harekâtı sırasında İpekçioğlu “Gel savaşma, sevişelim tüm gün canla başla” söz öbeğini Instagram’ın hikâye kısmında paylaştı.  Eylül 2020’de ise İpekçioğlu Instagram hesabında “Fuck You Mr. E” sözünü içeren, Recep Tayyip Erdoğan ile hükûmeti eleştirdiği düşünülen bir diss paylaştı.

Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri

EZHEL SEVGİLİSİ KİMDİR?

İpekçioğlu, 2019 yılında Malili şarkıcı Tina ile ilişki içerisindeydi. Eylül 2020’de  Tina, İpekçioğlu’nun kendisine evlenme teklifi ettiğini, evlilik hazırlıkları sırasında ise İpekçioğlu’nun kendisini aldattığını öğrendikten sonra ilişkiyi bitirdiğini iddia etti. Ezhel, Almanya doğumlu model Abiba Bakayoko ile sevgilidir.

Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri

EZHEL NE DEMEK, NEDEN BU İSMİ KULLANIYOR?

İsminin anlamı; dalgın ve gafil anlamındaki Ezhel ismini sanatçı Osmanlıca sözlükten bulduğunu açıklamıştır.

EZHEL SOSYAL MEDYA HESABI

Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri

1,8milyon takipçisi olan Ezhel’in Instagram hesabı ezhel06’dır.

Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri

Diskografi
Stüdyo albümleri
Müptezhel (2017)
Lights Out (Ufo361 ile) (2019)
Made in Turkey (Murda ile) (2020)
Single’ları
Rastafaray(2011)
Pelesenk (ft. Aga B) (2012)
Antrenman (ft. Kamufle, Aga B & Harun Adil) (2012)
Psikokramp (ft. Red) (2012)
SBAG (ft. Aga B, Funk’d Up & Dj Suppa)
3 Gün (2013)
Façamızı Kes (2015)
Ateşi Yak (ft. Aga B) (2016)
Gerçek Sandım (ft. Sansar Salvo) (2016)
Kayip Nesil (ft. Kamufle & Aga B) (2016)
İmkansızım (2017)
Ihtan (ft. Şehinşah) (2017)
Kazıdık Tırnaklarla (2018)
KAFA10 (ft. Anıl Piyancı) (2018)
Felaket (2019)
Summer of My Life (ft. Gringo, Yung Kafa ve Kücük Efendi) (2019)
ne deve ne kush (ft. Büyük Ev Ablukada) (2019)
Boynumdaki Chain (ft. Murda) (2019)
Olay (2019)
Lolo (2019)
Aya (ft. Murda) (2019)
Pırlanta (ft. Murda) (2019)
Mon Ami (ft. Eno) (2019)
Neden Garip Garip Ötersin Bülbül (ft. Neşet Ertaş, DJ Artz) (2019)
Bi Sonraki Hayatımda Gel (ft. Murda) (2020)
Limit Yok (ft. Patron, Anıl Piyancı, Sansar Salvo, Allâme, Kamufle, Beta, Pit10) (2020)
İz Bırak (ft. Vio) (2020)
Jeaolus & Greedy (ft. OMG) (2020)
Made In Turkey (ft. Murda) (2020)
Devam (ft. Luciano & Gentleman) (2020)
Ben Bir Sultan (ft. Baklava Boi, Murda, Gazapizm & Ceza) (2020)
Allah’ından Bul (2020)
Link UP (ft. Kelvyn Colt) (2020)
Melodien (ft. Newman) (2020)
Not a day (ft. Patrice) (2021)

Ödülleri

Ezhel nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Ezhel Allah’ından bul sözleri

Ezhel Allah’ından bul sözleri

Koal, koal
Ra ra pap pa rara
Bana Artz Bugy yeni beat
Kötü insanlar kötü
Bunu aklım almaz hiç
Otu boku yargılarlar
Bizi kötü algılarlar
Hatta ne yaparsan yap
Memnun edemezsin kimseyi aynı anda
Bir sürü küfür de saydım ama
Hiçbiri bir türlü etmez fayda
Yani ne desem boş
İstediğin kadar et beni linç
Edemezsin beni parça pinçik
Hain dolu etraf hıncahınç
Aynı anda duyarlar övünç
Derler şimdi götü kalktı
Düşman dolu önüm arkam
Diyecek yok sözüm artık
Derim, Allah’ından bul, oh oh
Allah’ından bul, eh eh
Ben seni bulmadan önce
Seni bulmadan önce
Seni bulmadan önce
Seni bulmadan önce
Derim Allah’ından bul
Cam gibiydim kırdılar beni
Keskinleştim oldum çok keskin
İki kişiden fazla yok dostum
Hepinizde Salieri Kompleksi
Resmen içi ekşi işi eksik hepsinin
Uğraşamam bile her günüm…

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.